فعالیت ماکسیم در بوکان متوقف می شود

سرویس موکریان- شهردار بوکان گفت: با توجه به بخشنامه معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی،  فعالیت تاکسی اینترنتی ماکسیم در بوکان متوقف می شود.

سرویس موکریان- شهردار بوکان گفت: با توجه به بخشنامه معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی،  فعالیت تاکسی اینترنتی ماکسیم در بوکان متوقف می شود.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، مهندس بابک رستم پور  روز دوشنبه (2 اردیبهشت ماه) در گفت و گو با خبرنگار زریان موکریان گفت: فعالیت سامانه تاکسیهای اینترنتی مانند ماکسیم را در بوکان متوقف می کنیم تا مراحل اخذ مجوز را طی کنند.

وی افزود: هم اکنون دفتر ماکسیم در بوکان پلمپ است و با فرمانده نیروی انتظامی هماهنگیهای لازم صورت گرفته است تا با فعالیت تاکسیهای ماکسیم در سطح شهر برخورد کنیم و منتظر حکم دادستانی هستیم.

این اظهارات بعد از آن مطرح می شود که «پیمان آرامون» معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی  روز پنج شنبه (31 فروردین ماه) در بخشنامه ای رسمی اعلام کرد «طبق ماده 9 قانون توسعه حمل ونقل و مدیریت سوخت کشور و مواد 31 و 31 قانون نحوه رسیدگی به جرایم و تخلفات رانندگی، مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در محدوده شهرها و حومه صرفا به عهده شهرداریها بوده وشرکتهای اینتنرتی فعال در امرارایه خدمات حمل و نقل باستناد نامه وزیر محترم علاوه بر  پروانه کسب اخذ شده بایستی مباردت به اخذ پرواه فعالیت نیز از شهرداریهای محل فعالیت شان بنمایند.

آرامون در ادامه نامه خود نوشت: با توجه به توضیحات دادستان عمومی مرکز استان در شورای تامین آذربایجان غربی درصورت عدم هماهنگی شرکتهای فوق با شهرداریها، نیروی انتظامی شهرستان با هماهنگی دستگاه قضایی نسبت به جلوگیری از فعالیت شرکتهای تاکسی اینترنتی، پلمپ دفاتر و برخوردهای لازم اقدام خواهند کرد

یک روز قبل از ابلاغ این بخشنامه، ماکسیم با نصب برچسبهای ویژه بر روی خودروهای وابسته به خود در بوکان فعالیت رسمی خود را آغاز کرد در حالی که از 11 بهمن ماه سال گذشته دفتر این سامانه در بوکان پلمپ است.

11 بهمن ماه شورای تامین شهرستان بوکان مصوبه کرد که تا زمان تعیین شرایط نظارت برفعالیت تاکسی اینترنتی ماکسیم، فعالیت آن دراین شهرستان غیرقانونی است  و دفتر آن پلمپ می شود.