شب خونین در مهاباد و ارومیه

سرویس آذربایجان _وقوع سه فقره سانحه رانندگی در مهاباد و ارومیه در شب جمعه سبب مرگ چهار نفر و زخمی شدن چهار نفر شد.

سرویس آذربایجان _وقوع سه فقره سانحه رانندگی در مهاباد و ارومیه در شب جمعه سبب مرگ چهار نفر و زخمی شدن چهار نفر شد.

​​​​​​​  به گزارش خبرنگار زریان موکریان، در آخرین ساعات روز جمعه 8 فروردین ماه یکدستگاه   خودرو ٢٠۶ از تپە سیران شهر مهاباد بە خیابان محمد اوراز (باغی مکاییل) سقوط کرد.

  در این حادثه که علت آن هنوز اعلام نشده،  یک جوان ۱٨ سالە بر اثر جراحات واردە در محل حادثه در دم فوت کردە و دو جوان دیگر زخمی و در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفتەاند.

چند ساعت بعد از این حادثه، یک دستگاه خودرو پژوه ۴۰۵ به داخل سد مهاباد سقوط کرد و  یک نفر جان خود را از دست داد.

  شاهدان عینی گزارش دادند که  راننده این خودرو که به منظور ماهیگیری به حاشیه سد مهاباد رفته و خودروی خود را در شیب مشرف به این سد پارک کرده به دلیل سر خوردن خودرو از سرازیری به سمت دریاچه سد موفق به متوقف کردن وسیله نقلیه خود نبوده و متاسفانه همراه با این خودرو به داخل سد سقوط کرده و جان خود را از دست داده است.

 در حادثه ای دیگر که شب حمعه در زیرگذر خاتم الانبیاء (ص) ارومیه رخ داد، بر اثر تصادف ۲ دستگاه خودرو پراید و پژو در زیرگذر خاتم‌الانبیا (ص) ارومیه،۲ نفر در دم جان خود را از دست دادند.

«سرهنگ عباس فرمانی» رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی  افزود: این حادثه شب گذشته روی داد و علاوه بر ۲ فوتی، ۲ نفر از سرنشینان خودرو پراید نیز  مصدوم و یکی از آنان در بیمارستان عارفیان بستری شد.

وی با اشاره به اینکه در کمربندی خاتم الانبیا (ص) ارومیه با اینکه با وجود درخواست های مکرر، دوربین کنترل سرعت نصب نشده است، اظهار داشت: علت اصلی این تصادف، سرعت غیرمجاز راننده خودرو سورای پژو بوده که با سرعت بسیار زیادی وارد زیرگذر شده و نتوانسته خودرو را کنترل کند که همین امر باعث تصادف شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی ادامه داد: بیشترین تصادفات در کمربندی میانی ارومیه در تاریکی شب رخ می‌دهد که نبود دوربین کنترل سرعت عامل اصلی آن است./