دستگیری دو اخلالگر اقتصادی با ۱۴ هزار میلیارد ریال پولشویی در سردشت و مهاباد

سرویس موکریان_ دو اخلالگر اقتصادی در مهاباد و سردشت دستگیر شده اند که بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال گردش مالی با حساب‌های مختلف داشته اند.

 
سرویس موکریان_ دو اخلالگر اقتصادی در مهاباد و سردشت دستگیر شده اند که بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال گردش مالی با حساب‌های مختلف داشته اند.

به گزارش زریان موکریان، «سرهنگ موسی بهاری»فرمانده انتظامی سردشت گفت: ماموران انتظامی یک اخلالگر اقتصادی را با بیش از ۶ هزار میلیارد ریال پولشویی در این شهرستان شناسایی و دستگیر کردند.


وی در گفت و گو با ایرنا، فرد دستگیر شده  سرشاخه و عنصر اصلی اخلال در نظام اقتصادی خواند و افزود:با استعلام از بانک مشخص شد که متهم از سال ۱۳۹۸ مبلغی بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال گردش مالی با حساب‌های مختلف داشته است.

فرمانده انتظامی سردشت با اشاره به اینکه ماموران پلیس آگاهی پس از کسب مجوز قضایی، نسبت به دستگیری متهم اقدام کردند، گفت: متهم در بازجویی ها به پولشویی با استفاده از حساب های شخصی دیگران و عدم پرداخت مالیات اعتراف کرد.

«سرهنگ محمد توحیدی» فرمانده انتظامی مهاباد نیز از دستگیری فردی با بیش از ۸ هزار میلیارد ریال اخلال در نظام اقتصادی با سوء استفاده از حساب شخصی دیگران و فرار مالیاتی در این شهرستان خبر داد.

وی در گفت وگو با کانالهای خبری مهاباد  افزود: این فرد نسبت به پولشویی و اخلال در نظام ارزی با استفاده از کارت و حساب‌های مختلف، تراکنش‌های بانکی در حجم بسیار زیادی را طی چندین سال اخیر اقدام کرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با بررسی‌های فنی پلیسی و با استعلام از بانک مربوطه در نهایت نهایت مشخص شد متهم مبلغی بالغ بر ۸ هزار میلیارد ریال گردش مالی با حساب‌های مختلف داشته است.
فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به اینکه ماموران پلیس امنیت اقتصادی پس از کسب مجوز قضایی، نسبت به دستگیری متهم اقدام کردند، اذعان کرد: متهم در تحقیقات پلیسی به پولشویی با همکاری فردی دیگر و عدم پرداخت مطالبات معترف شد.

سرهنگ توحیدی با اشاره به اینکه در این رابطه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مرجع قضایی معرفی و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد، از شهروندان خواست: هرگونه اخبار امنیتی را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.