ساتیاربوکان شفاف سازی کرد

25 میلیون تومان، هزینه حضور تابستانی فرشته های نجات در سد بوکان

سرویس موکریان- مدیر مسئول کانون امداد و نجات ساتیار بوکان اعلام کرد که هزینه امداد رسانی توسط این کانون در سد شهید کاظمی بوکان در15 جمعه تابستان، 25 میلیون تومان است.

سرویس موکریان- مدیر مسئول کانون امداد و نجات ساتیار بوکان اعلام کرد که هزینه امداد رسانی توسط این کانون در سد شهید کاظمی بوکان در15 جمعه تابستان، 25 میلیون تومان است.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، پنج سال از احداث کانون امداد و نجات ساتیار بوکان می گذرد. ملوانان این کانون با حضور خود در سد شهید کاظمی بوکان، بیش از 100 شهروند را از مرگ نجات دادند و تابستان گذشته آمار فوتیها در سد بوکان را به عدد صفر رساندند.

در آستانه آغاز فعالیتهای تابستانی ساتیار در سد بوکان شائبه هایی در خصوص مسائل مالی این کانون مطرح شده است. "سید حسن حسینی" مدیر مسئول ساتیار در گفت وگو با خبرنگار زریان موکریان ضمن آنکه کسب درآمد از محل فعالیتهای ساتیار را رد کرد،گفت: فعالیتهای امدادی ساتیار در سد بوکان در هر تابستان حدودا 25 میلیون تومان برای اینجانب هزینه داشته است که در طول 5 سال فعالیت و با احتساب خرید 2 دستگاه قایق موتوری، بی سیم و تجهیزات دیگر، مجموع این هزینه ها بالغ بر 150 میلیون تومان است.

حسینی در ادامه جزئیات هزینه های ساتیار در 15 جمعه ای تابستانها را تشریح کرد و گفت: حقوق نجات غریق ها تقریبا 14 میلیون تومان، سرویس رفت و برگشت یک میلیون پانصد هزارتومان ، لباس و متعلقات یک میلیون و پانصد هزار تومان، غذا چهار میلیون پانصد هزار تومان برای 25 نفر، بنزین مصرفی قایق موتوری یک میلیون دویست هزار تومان هر روز 80 لیتر برای 15 روز جمعه و هزینه های متفرقه در هر فصل تابستان 3 میلیون تومان (تعمیر و تجهیز قایق و خرید وسایل امداد و نجات) هزینه های ساتیار در هر تابستان است.

وی در خصوص کمکهای مالی صورت گرفته به ساتیار نیز گفت: در طی 4 سال شورای دوره گذشته 20 میلیون پرداخت شد و 20 میلیون تومان مانده از دومین مصوبه شورای قبل توسط اعضای فعلی شورا پرداخت شد و کمک های مردمی هم نزدیک به 30 میلیون بوده است و هیچ نهاد یا ارگانی دیگر حتی یک ریال به این جانب پرداخت نکرده است.

حسینی تصریح کرد:در سال 97 نیز مبلغ 18 میلیون کمک به ساتیار توسط اعضای محترم شورای فعلی مصوب شده و تا اکنون پرداخت نشده است و حدود دو میلیون تومان نیز از محل قایق سواری در هر تابستان کسب شده است و بقیه هزینه ها را شخصا از جیب خودم پرداخت نموده ام.