واکنش استاندار کردستان به اظهارات نماینده سقز در مجلس درباره افتتاح زودهنگام فرودگاه سقز

سرویس کردستان_استاندار کردستان به اظهارات نماینده سقز در مجلس درباره افتتاح زودهنگام فرودگاه سقز گفت: ما به مردم دروغ نمی‌گوییم و به لطف خدا همه وعده‌هایمان به نتیجه رسیده است.

سرویس کردستان_استاندار کردستان به اظهارات نماینده سقز در مجلس درباره افتتاح زودهنگام فرودگاه سقز گفت: ما به مردم دروغ نمی‌گوییم و به لطف خدا همه وعده‌هایمان به نتیجه رسیده است.


به گزارش زریان موکریان؛ ۲۶ سال بعد از آغاز ساخت فرودگاه سقز، امروز یک فروند فلایت چک در این فرودگاه به پرواز درآمد.

 فلایت چک، هواپیمایی است که به طور مداوم بین تمام فرودگاه‌های فعال در کشور پرواز و شرایط آنها را برای ایمنی و مراقبت از پرواز تایید می کند.

  فعالان اجتماعی شهر سقز افتتاح این فرودگاه را نمادین می دانند و  می‌گویند: فرودگاه سقز تاکنون به مرحلەای از پیشرفت نرسیدە که مورد بهرەبرداری قرار گیرد.

بهزاد رحیمی، نمایندە سقز و بانه هم بە افتتاح فرودگاه نیمەکارە سقز واکنش نشان داد و نوشت:  افتتاح این فرودگاه حرکتی نمایشی برای حذف ردیف بودجه فرودگاه است.

وی  در نامەای به وزیر راه‌وشهرسازی نوشت: چە کسی پس از روز افتتاح فرودگاه جوابگوی تکمیل دیوارهای پیرامونی، جابه‌جایی دکل‌های فشار قوی، تکمیل ساختمان‌های تاسیسات برق و آب، ساختمان نگهبانی، مطالبات پیمانکاران، محوطەسازی و روشنایی باند، استقرار برج مراقبت و چند ابنیە مورد نیاز دیگر است؟

به گزارش تسنیم بهمن مرادنیا استاندار کردستان بعدازظهر امروز در آئین بهره‌برداری از پروژه فرودگاه سقز اظهار داشت: بنده به سهم خود و به‌عنوان خدمتگزار مردم بهره‌برداری از فاز نخست پروژه فرودگاه سقز را به همه کردستانی‌ها تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه فرودگاه سقز تنها برای مردم سقز نیست بلکه بخشی از مردم استان کردستان و آذربایجان غربی از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند، گفت: این پروژه یک کار بزرگ توسعه‌ای بوده که منجر به توسعه استان و منطقه خواهد شد.

وی تأکید کرد: انتظار می‌رود مسئولان شرکت فرودگاه‌های کشور، پروژه فرودگاه سقز را به اتمام برساند تا مردم از خدمات آن بهره‌مند شوند.

مرادنیا در بخشی دیگر از سخنان خود در واکنش به اظهارات اخیر نماینده سقز و بانه در مجلس درباره افتتاح زودهنگام این پروژه گفت: ما به مردم دروغ نمی‌گوییم و به لطف خدا همه وعده‌هایمان به نتیجه رسیده است.

استاندار کردستان با تأکید بر اینکه مردم به حاشیه‌ها توجه نکنند، توضیح داد: اتمام این پروژه نزدیک به سه دهه زمان برده و اگر ما امروز بر افتتاح آن پافشاری نمی‌کردیم، ممکن بود 10سال دیگر طول بکشد!

فرودگاه سقز با هدف تامین خدمات حمل و نقل هوایی شمال کرردستان و تکاب، شاهیندژ و بوکان تعریف شدە است.