عقب نشینی کرونا از هشت شهر آذربایجان غربی

سرویس موکریان_کرونا از هشت شهر آذربایجان غربی عقب نشینی کرد و تعداد شهرها با وضعیت قرمز این در این استان به سه شهر رسید.

سرویس موکریان_کرونا از هشت شهر آذربایجان غربی عقب نشینی کرد و تعداد شهرها با وضعیت قرمز این در این استان به سه شهر رسید.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، بر اساس اعلام وزارت بهداشت کرونا در شهرهای ارومیه،مهاباد، ماکو، اشنویه، خوی و چایپاره عقب نشینی کرد و وضعیت این شهر نارنجی شده است.

عقب نشینی کرونا در شهرهای سردشت و شوط که از شنبه هفته گذشته آغاز شد ادامه پیدا کرده و وضعیت این دو شهر آبی اعلام شد.

اما همزمان کرونا در شهرهای میاندوآب و شاهیندژ پیشروی کرده و وضعیت این دو شهر از نارنجی به قرمز تبدیل شده است‌

به طور کلی بر اساس اعلام وزارت بهداشت از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ وضعیت شهرهای میاندوآب، سلماس و شاهین دژ  قرمز، شهرهای ارومیه، خوی،مهاباد، چایپاره، اشنویه، ماکو، نقده، پلدشت، چالدران، تکاب، پیرانشهر و بوکان  نارنجی و شهرهای سردشت و شوط نیز  زرد خواهد بود.

کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری از کرونا در آذربایجان غربی ضمن اعلام این خبر نوشت ضمن قدردانی از تلاش و همراهی کادر درمان و پرستاری، اصناف و دیگر دست اندرکاران مقابله با کرونا و تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از  ماسک و پرهیز از تجمعات بویژه دورهمی ها؛ فرمانداران و مدیران دستگاه های مرتبط نیز نسبت به اجرای محدودیت های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت شهرها از جمله دورکاری ادارات، تردد خودروهای شخصی، فعالیت صنوف و ... اقدام نمایند.