ورود گروه بانک جهانی برای تحول خدمات پزشکی در اقلیم کردستان

سرویس جهان- یکی از سازمان های عضو گروه بانک جهانی مبلغ 26 میلیون دلار برای احداث بیمارستان در اربیل سرمایه گذاری کرده است.

سرویس جهان- یکی از سازمان های عضو گروه بانک جهانی مبلغ 26 میلیون دلار برای احداث بیمارستان در اربیل سرمایه گذاری کرده است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، آی اف سی به عنوان یکی از اعضای گروه بانک جهانی اعلام کرد برای احداث یکی از اولین بیمارستان های مجهز و خصوصی در اربیل 26 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.

این عضو گروه بانک جهانی که در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری می کند از ادامه سرمایه گذاری در بخش های دیگر اقتصادی در اقلیم کردستان خبر داد اما تاکید کرد در حال حاضر اولویت این گروه بین المللی توسعه بهداشت و علوم پزشکی بویژه در بخش خدمات است به همین دلیل مبلغ 26 میلیون دلار برای احداث بیمارستان 161 تخت خوابی سیما در اربیل سرمایه گذاری کرده است.

این موسسه مالی بین المللی گفته است 92 میلیون دلار برای کامل شدن بیمارستان که دارای بخش های در مان سرطان، رادیوتراپی و سوختی است هزینه می شود.

این موسسه هشدار داده است که بر اساس گزارش بانک جهانی نزدیک به دو و نیم میلیارد دلار به بخش درمان و تاسیسات بیمارستانی عراق آسیب وارد شده است. همچنین اشاره شده که به دلیل کمبود امکانات و خدمات پزشکی در اقلیم کردستان، کردها مجبورند برای دریافت خدمات درمانی به کشورهای همسایه سفر کنند.

این گروه مالی با اشاره به این که عراق و اقلیم کردستان از مناطق کمتر توسعه یافته جهان هستند بر ادامه سرمایه گذاری و کمک به توسعه خدمات زیرساختی در بخش های مختلف این منطقه خودمختار در شمال عراق و سایر نقاط این کشور تاکید کرده است.