چرا کرایه حمل به گندمکاران بوکانی پرداخت نشد؟

سرویس موکریان- رئیس شرکت غله شهرستان بوکان نداشتن سیلوی اختصاصی  و در مالکیت این شرکت را علت عدم پرداخت کرایه حمل به گندمکاران بوکان اعلام کرد.

سرویس موکریان- رئیس شرکت غله شهرستان بوکان نداشتن سیلوی اختصاصی  و در مالکیت این شرکت را علت عدم پرداخت کرایه حمل به گندمکاران بوکان اعلام کرد.

​​​​​​​"وریا شیرزاد" در واکنش به خبر زریان موکریان که از عدم پرداخت کرایه حمل به گندمکاران بوکان خبر داده بود،به خبرنگار ما گفت: شرکت غله در شهرستانهایی که سیلو در مالکیت خود شرکت بوده است کرایه حمل به گندمگاران پرداخت کرده است.

وی افزود: شرکت غله در بوکان سیلو اختصاصی برای نگهداری  و ذخیره گندم ندارد و شرکت محل ذخیره سازی گندم کارخانه آرد ماه منیر را اجاره کرده است و ماهیانه مبلغی را  به این کارخانه پرداخت می کند به همین دلیل کرایه حمل به گندمکاران بوکان پرداخت نشده است.

"یزدان سیف" مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران دو روز قبل در نشست کارگروه ملی گندم ازپرداخت ۱۳ میلیارد تومان کرایه حمل، به گندمکاران کشور خبر داده بود.

شهرستان بوکان به  انبار غله  آذربایجان غربی معروف است که فاقد سیلو است. 14 سال قبل ساخت سیلوی 70 هزار تنی شهرستان بوکان به هدف حل مشکلات ذخیره سازی گندم کلنگ زنی شد.

 قرار بود این پروژه در عرض دو سال و نیم به بهره برداری برسد اما تا سال 95،  پیشرفت فیزکی این پروژه به 60 درصد رسید. 

رئیس شرکت غله شهرستان بوکان در خصوص آخرین وضعیت این پروژه به زریان موکریان گفت: پروژه سیلوی هفتاد هزار تنی بوکان در حال حاضر دارای 92 درصد پیشرفت فیزیکی است و تنها محوطه سازی این پروژه انجام نشده است.

وی افزود: برودت هوا سبب شد که این پروژه برای دهه فجر امسال تکمیل نشود ولی در سال زراعی جاری ذخیره سازی گندم در آن انجام می گیرد.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی بوکان، سطح زیر کشت گندم در بوکان طی سال زراعی گذشته 15 درصد افزایش پیدا کرد و این شهرستان  با تولید 130 هزار تن گندم طی سال جاری به رتبه نخست استان رسید.