نماینده پیرانشهر و سردشت: افزایش قمیت بنزین فراقانونی است

سرویس موکریان_نماینده پیرانشهر و سردشت ضمن اعلام مخالفت با افزایش قیمت بنزین گفت: این اقدام دولت غیر قانونی است.

سرویس موکریان_نماینده پیرانشهر و سردشت ضمن اعلام مخالفت با افزایش قیمت بنزین گفت: این اقدام دولت غیر قانونی است.

​​​​​​​«دکتر رسول خضری» روز شنبه ( 25 آبان ماه) در گفت وگو با خبرنگار زریان موکریان گفت: با اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین مخالف هستم و این اقدام به صلاح کشور و نظام نیست.

وی افزود: در  بودجه مصوب سال 98 به دولت اجازه داده نشده که هیچکدام از حاملهای انرژی از جمله، آب، بنزین، برق و.. را گران کند و دولت یا باید به قانون بودجه متعهد باشد و یا فراقانونی عمل کند که افزایش قیمت بنزین اقدامی فراقانونی است.

خضری در ادامه گفت: بنزین کالایی تحریم شده نیست و سالهاست که گفته می شود در تولید بنزین خودکفا هستیم و صفر تا 100 تولید این کالا در کشور انجام می گیرد پس دلیلی برای افزایش قیمت آن وجودندارد.

خضری ضمن اشاره به تورم و رکود اقتصادی در کشور تصریح کرد: افزایش قیمت بنزین سبب افزایش قیمت کالاهای دیگر و تشدید فشار بر مردم می شود و این به صلاح کشور و نظام نیست.

این نماینده مجلس تاکید کرد که  دولت  مکلف به تامین یارانه 60 میلیون نفر یارانه بگیر کشور است و نمی  تواند برای تامین این یارانه ها دست در جیب مردم  کند و دولت برای این اقدام فراقانونی خود باید پاسخگو باشد و در روزهای آینده رئیس جمهور، وزیر نفت و رئیس سازمان برنامه و بودجه باید در صحن مجلس برای پاسخگویی حاضر شوند.