معمار  سال ایران: مدیونِ کورد بودنم، هستم

سرویس آذربایجان غربی- «شورش عابد» معمار بوکانی  بعد از آنکه نشان معمار سال ایران در 1397 را کسب کرد، نوشت: این عنوان را بیش از هر چیز مدیونِ کرد بودنم، هستم.

 سرویس آذربایجان غربی- «شورش عابد» معمار بوکانی  بعد از آنکه نشان معمار سال ایران در 1397 را کسب کرد، نوشت: این عنوان را بیش از هر چیز مدیونِ کرد بودنم، هستم.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریانموکریان، «شورش عابد» که با طراحی«خانه امینی» در بوکان  عنوان معمار سال ایران را کسب کرد، در صفحه شخصی خود در اینتساگرام نوشت:  فکر همه چیز رو می کردم غیر از اینکه بعنوان معمار سال نود و هفت انتخاب شوم. این عنوان را بیش از هر چیز مدیونِ کرد بودنم هستم. مدیونِ بحرانی که با ما زاده شده است ولی همچنان یکی از شادترین ملتهای جهان هستیم. مدیونِ سنگ به سنگ روستاهای کردستان. مدیون مادران و دختران این سرزمین که رنگ را به من آموختند، که از لابلای هزاران سال تاریخ، آن را نگاه داشتند. مدیونِ آبی هستم. و مدیون آن غمِ جمعی نیز که از یک کرد نمیتوان گرفت. مدیونِ آلان در ساحل و عزیز در کوه زیر تیغِ آفتاب، مدیونِ غمِ انفال و عفرین و شادیِ کوبانی. و مدیون دلتنگیهای خودم. دلتنگیِ نبودنِ آدمهایی که کاش کنارم بودند ولی نیستند. در نهایت تشکر فراوان از مادرم بخاطر همه ی حمایتهایی که از کودکی دریغ نکرد و صدای چرخ خیاطیش تا صبح، هنوز توی گوشم است و تشکر ویژه از همسرم که در این سالهای سخت و ناامیدیِ من، با همه ی مشکلات، هیچوقت ناامید نشد و ایمانش را از دست نداد. در نهایت این عنوان برای پدرم که هیچوقت نبود ولی همیشه بود.

در  آئین اختتامیه‌ سومین دوسالانه‌ ملی معماری، شهرسازی و طراحی داخلی ایران (1397-1395) نشان معمار سال ایران در 1397 به «شورش عابد» از شهرستان بوکان به دلیل ارتقای سطح معماری در آن منطقه، وفاداری به زادبوم، اتصال معماری زمینه به معماری جهانی اهدا شد.