شش تصمیم در نشست تخصصی در حوزه آب و فاضلاب شهری بوکان

سرویس موکریان_ نشست تخصصی در حوزه آب و فاضلاب شهری بوکان با پنج تصمیم به کار خود پایان داد.

سرویس موکریان_ نشست تخصصی در حوزه آب و فاضلاب شهری بوکان با پنج تصمیم به کار خود پایان داد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان،  پس از بازدید مدیر کل آبفای استان  آذربایجان غربی از شهرستان بوکان و دیدار با جمعی از شهروندان این شهرستان، نشست تخصصی در حوزه آب و فاضلاب شهری بوکان  با حضور خسروپور سرپرست فرمانداری و مسئولین شهرستان برگزار شد.

علیرضا رضوی سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در این نشست با بیان اینکه شاخص بهرمندی این شهرستان نیز در بخش آب و فاضلاب شهری بالاتر از میانگین کشوری و استانی است، افزود: شاخص بهره‌مندی مشترکان شهر بوکان از فاضلاب شهری ۹۷ درصد است.

رضوی در خصوص مجتمع آبرسانی ۱۶۵ روستایی بوکان نیز اظهار داشت: مراحل اجرایی آن که با حضور معاون پارلمانی رییس‌جمهوری در هفته دولت کلنگ‌زنی شد و در حال حاضر به پیمانکار واگذار شده و اعتبارات آن از محل صندوق توسعه ملی تامین می‌شود که با اجرای آن آب ۹۵ درصد روستاهای شهرستان تامین خواهد شد.

وی افزود: طول شبکه این مجتمع ۵۵۰ کیلومتر است که ۳۰۰ کیلومتر آن خط اصلی و مابقی خط فرعی است که در طول پنج سال به اتمام می‌رسد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی در خصوص تصفیه‌خانه فاضلاب شهری بوکان و بوی نامطبوع آن نیز گفت: در حال حاضر ۲۰ هزار اصل نهال در محوطه تصفیه‌خانه کاشته شده‌است و علاوه بر آن تاسیسات این تصفیه‌خانه ارتقا پیدا می‌کند تا بتوانیم بوی نامطبوع را به حداقل برسانیم.

رضوی در خصوص فاضلاب شهرک گلستان بوکان یز بیان کرد: در حال حاضر ایستگاه پمپاژ در حال بتن‌ریزی است و تا سه ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

در پایان این نشست تصمیم گرفته شد:

۱_ایستگاه پمپاژ شهرک گلستان و ستاد اجرائی ظرف سه ماه به اتمام برسد و مشکل فاضلاب منطقه شهرک گلستان و ستاد اجرائی برطرف گردد.

۲_خط انتقال آب مخزن ۲۰۰۰مترمکعبی نعل شکن ظرف ۴۵روز به اتمام برسد و مشکل افت فشار و کیفیت آب شرب در مناطق پایین دست از جمله شهرک فرهنگیان و محله مسجد نور برطرف گردد.

۳_مطالعات ژئوفیزیکی روستاهای منطقه گورک در جهت مکانیابی  منابع آب پایدار در اسرع وقت شروع گردد.

۴_ مطالعات ارتقا سیستم تصفیه خانه بوکان بصورت جدی دنبال گردد و مطالعات فاضلاب روستاهای حریم شهر بوکان در دستور کار آبفا قرار گیرد.

۵_ مشکل شبکه فاضلاب منطقه هواشناسی با اجرای خط انتقال در مناطق پایین دست در برنامه کاری  آبفا قرار گیرد.

۶_احداث مخازن آب شرب در روستاهای بوکان و مناطق شهری با توجه‌ به‌ کمبود ۲۵۰۰۰مترمکعب  با اولویت در دستور کار آبفا قرار گیرد