معاون داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی: 

قیمت روی دارو برای داروخانه ها، ملاک فروش نیست

سرویس آذربایجان غربی- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اعلام کرد که قیمت روی داروها برای داروخانه  ها، ملاک فروش نیست.

سرویس آذربایجان غربی- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اعلام کرد که قیمت روی داروها برای داروخانه  ها، ملاک فروش نیست.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، به دنبال گلایه شهروندان از درج قیمت‌های متفاوت بر روی پماد داروئی،  دکتر غفارزاده معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران گفت: قيمت‌گذاري دارو توسط كميسيون قانوني قيمت‌گذاري دارويي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي صورت مي‌گيرد و قيمت سه‌گانه دارو شامل بهاي مصرف‌كننده، بهاي فروش به داروخانه‌ها و بهاي فروش به پخش تعيين شده و به سازمان‌هاي بيمه‌گر، شركت‌هاي توزيع‌كننده و داروخانه‌هاي سراسر كشور جهت اجرا ابلاغ مي‌شود.

وی افزود: داروخانه ها، داروها را براساس آخرین قیمتی که سامانه مرکزی وزارتخانه اعلام می کند به مشتریان عرضه می کند؛ لذا قیمت روی داروها و قیمت خرید دارو برای داروخانه ملاک فروش دارو به شمار نمی رود.

دکتر غفارزاده تصریح کرد: همچنین بر اساس آخرین استعلام از اداره کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، مبنای قیمت عرضه اقلام دارویی در داروخانه ها، قیمت های درج شده در سایت سازمان غذا و دارو به آدرسhttp://irc.fda.gov.ir/nfi می‌باشد.

وی در خصوص شایعه نبود شیر خشک در بازار ارومیه و نیز عدم درج قیمت مصرف کننده بر روی شیر خشک‌های موجود در بازار نیز گفت: با توجه به نظارت مستقیم معاونت غذا و دارو آذربایجان غربی بر شیر خشک‌های رژیمی و معمولی، در زمینه تامین این اقلام مشکلی خاصی وجود ندارد و شیر خشک ها به صورت هدفمند و به صورت متناوب در داروخانه ها تامین و توزیع می‌گردد؛ لذا در زمینه شیرخشک مشکل خاصی در استان وجود ندارد.

در زمینه عدم درج قیمت مصرف کننده بر روی شیرخشک، با توجه به اعلام  پایگاه خبری ارومیه در زمینه گزارش شکایت مردمی، داروخانه درمانگاه اعلام شده مورد بازرسی کارشناسی قرار گرفت و مورد مغایرتی مشاهده نشد./