جزییات بودجه شهرداری مهاباد در سال 98 تشریح شد

سرویس موکریان- سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد با اشاره به اینکه بودجه سال 98 این شهرداری 610 میلیارد ریال پیش بینی شده است، گفت: این رقم نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش دارد.

سرویس موکریان- سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد با اشاره به اینکه بودجه سال 98 این شهرداری 610 میلیارد ریال پیش بینی شده است، گفت: این رقم نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش دارد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از ایرنا ابراهیم کریمی روز یکشنبه در جلسه علنی این شورا اظهار داشت: این مبلغ بر اساس میانگین درآمدهای شهرداری در طول پنج سال گذشته برآورد شده و از هفت سرفصل درآمد و منابع تامین اعتبار از جمله عوارض اختصاصی و عمومی، درآمدهای حاصل از وجوه و اموال شهرداری، دارایی ها، اعتبارات دولتی، درآمدهای موسسات انتفاعی شهرداری و سایر منابع تامین اعتبار تشکیل شده است.

وی ادامه داد: بیش از 60 درصد بودجه سال جاری صرف هزینه خدمات شهرداری و پرسنل می شود و 40 درصد باقیمانده نیز برای پروژه های عمرانی شهر در نظر گرفته شده است.

کریمی اضافه کرد: تمام طرح های عمرانی سطح شهر در طول سال جاری باید منطبق بر بودجه شهرداری تعریف شود و اضافه شدن پروژه های دیگر تنها در صورت مازاد شدن بودجه شهرداری امکان پذیر خواهد بود.

سخنگوی شهرداری مهاباد با اشاره به اینکه از این مبلغ 244 میلیارد ریال برای طرح های عمرانی سال جاری پیش بینی شده، بیان کرد: 150 میلیارد از این میزان شامل دیون سال های قبل است و تنها حدود 100 میلیارد ریال صرف هزینه پروژه های عمرانی می شود.

کریمی یادآور شد: پروژه های عمرانی سال جاری در 9 سرفصل تعریف شده است که بیش از 60 درصد آن شامل طرح های آسفالت و لکه گیری خواهد بود.

وی اظهار داشت: پنج درصد از بودجه پروژه های عمرانی نیز برای هزینه های پیش بینی نشده و غیرمترقبه در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش ایرنا در این جلسه که با حضور دو سوم اعضای شورای اسلامی مهاباد برگزار شد، «تجاوز تعاونی مسکن روناس به زمین ها و ملک شهرداری» و «نحوه قرارداد تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر» مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

جلسه شورای اسلامی شهر با حضور صدا و سیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی در راستای شفافیت تصمیم های شورای اسلامی شهر به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، شهر 166هزار و 518 نفری مهاباد دارای 2 هزار و 400 کیلومتر مربع مساحت بوده و از سال 1306 بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده و کامران علیزاده آذر چهل و دومین شهردار این شهر است.