خیزش چهارم کرونا در آذربایجان غربی خطرناکتر از گذشته

سرویس آذربایجان غربی_ شواهد از آغاز خیزش چهارم کرونا و خطرناک تر بودن آن نسبت به گذشته حکایت دارد.

سرویس آذربایجان غربی_ شواهد از آغاز خیزش چهارم کرونا و خطرناک تر بودن آن نسبت به گذشته حکایت دارد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، آذربایجان‌غربی طی حدود هفت ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد آغاز خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: سرعت ابتلا به بیماری کرونا و جان باختن شهروندان بر اثر این بیماری همچنان در استان افزایش دارد و تعداد بستری ها به حدود ۷۵۰ نفر رسیده است.

علی‌احمد آقاپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۷۳۷ نفر رسیده که از این تعداد ۴۱۷ نفر مشکوک و ۳۲۰ نفر مبتلا به کرونا هستند.

وی افزود: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۱۴۸ نفر بوده که از این تعداد، ۳۹ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل است.

وی با اشاره به افزایش ۶ نفری تعداد فوت شدگان براثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان غربی اضافه کرد: تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ۹۷۶ نفر رسیده که ۲ نفر از آنان مربوط به ارومیه و بقیه در شهرهای میاندوآب، خوی، سردشت و ماکو بوده است.

پیشتر نیز معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی نیز از پر بودن تخت های  بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در استان خبر داده بود.

به گفته ابراهیم حسنی  تعداد بیماران بستری در ارومیه نسبت به دهم تیرامسال که بالاترین آمار بیماران بستری استان ثبت شده بود، ۱.۵ برابر شده که بسیار نگران کننده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در ارومیه به شدت تحت فشار هستیم و تعداد مبتلایان و بستری‌ها همچنان افزایش می یابد.

حسنی گفت: بخش دیگری از بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه را نیز به بیماران کرونایی اختصاص داده ایم تا از تمام ظرفیت موجود استفاده کنیم.

وی افزود: در شرایط بحرانی قرار داریم و بیمارستان های دیگر شهر از جمله شهید عارفیان، ارتش و سایر بیمارستان ها نیز باید پای کار بیایند.