وحشت 18 ماهه مردم سرابله ایلام از صداهای عجیب و غریب با منشا نامعلوم

سرویس ایران- شنیدن صداهای عجیب از دل زمین در شهر سرابله مدت‌ها است به یک معضل اساسی برای مردم این شهر تبدیل شده، صداهایی که به گفته مسوولان منشا آن نامعلوم است و همین امر سبب شده بر نگرانی مردم شهر بیش از پیش افزوده شود.


سرویس ایران- شنیدن صداهای عجیب از دل زمین در شهر سرابله مدت‌ها است به یک معضل اساسی برای مردم این شهر تبدیل شده، صداهایی که به گفته مسوولان منشا آن نامعلوم است و همین امر سبب شده بر نگرانی مردم شهر بیش از پیش افزوده شود.

​​​​​​​به گزارش زرین موکریان، 21 آبان 96 بود که زلزله 7.3 ریشتری استان کرمانشاه را لرزاند، شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اکثر مناطق غربی کشور احساس شد اما این زلزله در استان ایلام به دلیل نزدیکی به استان کرمانشاه بیش از سایر مناطق احساس شد.

هرچند 18 ماه از وقوع این زلزله می‌گذرد اما پس لرزه‌های آن در شهر سرابله کماکان ادامه دارد و مردم این شهر همچنان با صداهای عجیبی که از زمین شنیده می‌شود مواجه‌اند.

شنیدن صداهای عجیب از دل زمین در شهر سرابله مدت‌ها است به یک معضل اساسی برای مردم این شهر تبدیل شده، صداهایی که به گفته مسوولان منشا آن نامعلوم است و همین امر سبب شده بر نگرانی مردم شهر بیش از پیش افزوده شود.

هر چند وعده‌های بسیاری از سوی مسوولان مبنی بر تحقیق و پیگیری و اعلام منشا این صداها داده شده اما تا‌کنون هیچ وعده‌ای محقق نشده است و مردم شهر سرابله همچنان نگران آینده نامعلومی هستند که در انتظار این شهر است.

صرف نظر از صداهای مهیبی که هرازچند گاهی موجب هراس مردم سرابله می‌شود، بی‌توجهی مسوولان به این امر سبب شده مردم این شهر از وضعیت موجود و عدم پیگیری مسوولان ناراضی باشند.

هراس مردم از صداهای شبه انفجار

طاها جعفرزاد یکی از شهروندان سرابله در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: بیش از یک سال است که مردم شهر سرابله از صداهای مهیب و شبه انفجاری که از داخل زمین به گوش می‌رسد هراس دارند و نگرانند اما هیچ مسوولی به این مهم توجه نمی‌کند.

وی افزود: مردم نگران وقوع زلزله شدید در این شهر هستند و همین امر سبب شده هر شب را با هراس وقوع این حادثه سپری کنند و این امر فشار روانی بسیار زیادی را به مردم وارد می‌کند.

این شهروند ادامه داد: مسوولان در حالی مردم را به حفظ آرامش توصیه می‌کند که حتی دلیل وقوع این صداها از سوی مسوولان مشخص نشده است و همین موضوع خود نگرانی بیش از پیش مردم را در پی داشته است.

عدم توجه مسوولان به منشا صداهای مهیب در سرابله

یوسف سلامی دیگر شهروند سرابله‌ای اظهار کرد: چند مدت پیش بود که یک گروه تحقیقاتی زمین شناسی وارد شهر سرابله شدند و بر اساس گفته مسوولان مربوط بنا بود نتیجه تحقیقات به شهروندان گزارش شود اما این مهم محقق نشد.

وی افزود: جای تاسف است که مسوولان پس از گذشت ماه‌ها نسبت به روشن شدن منشا این صداهای مهیب بی‌توجه هستند و تا‌کنون نتوانسته‌اند جواب قانع کننده‌ای به ساکنین این شهر بدهند.

این شهروند خاطرنشان کرد: بیش از یک‌سال است که هر شب با استرس و اضطراب شب را به صبح می‌رسانیم و هر لحظه منتظر وقوع زمین‌لرزه شدیدی در این منطقه هستیم و هیچ مسوولی جواب قانع کننده‌ای به ما نمی‌دهد.

کارشناسان در حال جمع‌آوری اطلاعات هستند/ نتایج تحقیقات به مردم گزارش داده می‌شود

مراد یگانه فرماندار شهرستان چرداول در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: طی هفته‌های اخیر تیم تحقیقاتی که متشکل از کارشناسان زمین شناسی و زلزله شناسی است وارد شهر سرابله شده‌اند.

وی افزود: دستگاه‌هایی توسط این کارشناسان در سطح شهر جانمایی شده و داده‌ها و اطلاعات به صورت آنلاین برای تجزیه و تحلیل به تهران ارسال می‌شود.

فرماندار شهرستان چرداول با بیان اینکه قراردادی برای ادامه فعالیت با این گروه منعقد شده است اضافه کرد: شناسایی منشا صداهای شبه انفجار شهر سرابله توسط این گروه ۲تا۳ماه زمان می‌برد.

وی در پایان با بیان اینکه تا‌کنون هیچ نتیجه‌ای اعلام نشده و کماکان جمع آوری اطلاعات و داده‌ها ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در صورت حصول نتیجه و شناسایی منشا صداهای شهر سرابله نتایج از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم می‌رسد.

نگارنده: مریم نظری- فارس

برچسب:

زمین لرزه ، ایلام ، کردستان ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی