راننده متواری تصادف منجر به فوت در بوکان دستگیر شد

سرویس موکریان- فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بوکان از دستگیری راننده متواری تصادفی خبر داد که منجر به فوت یک خانم سالخورده شد.

سرویس موکریان- فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بوکان از دستگیری راننده متواری تصادفی خبر داد که منجر به فوت یک خانم سالخورده شد.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، سرهنگ کارآگاه مجید محبعلی روز یک شنبه (12 خردادماه) در جمع خبرنگاران از دستگیری راننده متواری تصادف منجر به فوت خانم(خ.ص) بلوار کشاورز امیر آباد بوکان خبر داد و افزود: روز چهارشنبه ۹۸/۳/۸ شهروندان با مرکز فوریتهای پلیس تماس گرفته و از وقوع تصادف منجر به فوت در بلوار کشاورز امیر آباد بوکان خبر دادند که در این راستا عوامل انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی بلافاصله در محل تصادف حضور یافتند و ضمن حفظ صحنه تصادف اقدامات لازم را انجام دادند.

محبعلی افزود: با توجه به اینکه راننده خودرو پس از تصادف متواری شده بود تیم های عملیاتی پلیس با انجام اقدامات فنی و بررسی صحنه تصادف تلاش گسترده ای را در جهت دستگیری وی آغاز نمودند.

سرهنگ  محبعلی در ادامه تصریح کرد با بررسیهای صورتگرفته و تحقیقات بعمل آمده پیرامون موضوع سر نخ هایی از محل اختفاء متهم فراری در یکی از روستا های حاشیه شهر بدست آمد تا اینکه در یک عملیات پلیسی توسط عوامل انتظامی دستگیر گردید.

وی گفت: راننده پس از ترک صحنه تصادف اقدام به تعمیر و تعویض قطعات خودروی تصادفی نموده بود که پس از دستگیری به اقدامات خود معترف و قطعات مورد نظر نیز از سطح شهر جمع آوری گردید و متهم دستگیر شده بهمراه پرونده متشکله به مرجع قضایی دلالت گردید .

وی با اشاره به ماده ۸۷ آیین نامه راهنمایی و رانندگی گفت : راننده هر وسیله نقلیه ای که مرتکب تصادف منجر به جرح یا فوت گردد ، موظف است بلافاصله وسیله نقلیه را در محل تصادف متوقف ساخته و با نصب علایم هشدار دهنده رانندگان وسایل نقلیه دیگر را از وقوع حادثه آگاه سازد و تا هنگامیکه تشریفات مربوط به رسیدگی از سوی راهنمایی و رانندگی و پلیس راه پایان نیافته از تغییر وضع وسیله نقلیه و صحنه تصادف خودداری نموده و بلافاصله اقدام به انتقال مجروحان به مراکز درمانی نماید .