مرگ دو بیمار در کردستان به هنگام قطع برق بیمارستان

سرویس کردستان_  دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص حادثه قطع برق در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار بر اثر فعالیت‌های عمرانی و مرگ ۲ بیمار در این مرکز درمانی توضیحاتی ارای و بیانیه‌ای صادر کرد.

سرویس کردستان_  دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص حادثه قطع برق در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار بر اثر فعالیت‌های عمرانی و مرگ ۲ بیمار در این مرکز درمانی توضیحاتی ارای و بیانیه‌ای صادر کرد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، در این بیانیه که خبرگزاری ایرنا منتشر کرده، آمده است: روز گذشته بخاطر فعالیت‌های عمرانی در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار به منظور احداث بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) و گودبرداری از محل مورد نظر، کابل اصلی برق بیمارستان قطع شد و کلید برق اصلی و همچنین کلید برق اضطراری آسیب دید.

حادثه مذکور ساعت ۱۵ اتفاق افتاد و یک ساعت هم برق قطع بود، به گفته مسوولین و نیز حراست بیمارستان حدود ساعت ۱۶ اتصال مجدد برق انجام شد که در این میان فرماندار بیجار، مدیر شبکه بهداشت، مسوولین بخش‌های بیمارستان و رییس اداره برق با پیگیری سریع جهت اتصال برق اضطراری و مدیریت و کنترل وضعیت بیماران، تلاش‌های چشمگیری انجام دادند.

هنگام قطع برق اصلی بیمارستان در مجموع ۶ نفر در بخش آی سی یو بستری بودند که پرسنل بیمارستان سریعا و در همان لحظات اولیه به صورت دستی اقدام به تهویه دستی توسط آمبوبگ برای این بیماران کردند.

با وجود تلاش‌های مجدانه کادر درمان در این فاصله زمانی، خانمی ۸۰ ساله مبتلا به کرونا که در آی سی یو بستری، اینتوبه و تحت ونتیلاتور قرار داشت، متاسفانه فوت کردند.

در مدت زمان یاد شده، یک بیمار دیگر هم بدلیل ترومای تصادف بستری بود که متاسفانه او نیز فوت کرد، البته وی تحت دستگاه ونتیلاتور پرتابل قرار داشت و در اثنای قطعی برق دستگاه مذکور با باطری اضطراری فعالیت می‌کرد و دچار قطعی نشد. 

دانشگاه علوم پزشکی کردستان، پس از اطلاع از وقوع حادثه بلافاصله موضوع را پیگیری و اقدامات لازم را به عمل آورد.

اعزام تیم درمان و مدیریت پرستاری در شامگاه سه‌شنبه و تیم دفتر فنی در بامداد امروز از جمله این اقدامات است.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن تسلیت به بستگان و خانواده متوفی و قدردانی از بزرگواری و همراهی مسوولانه خانواده آن مرحومان، تمام توان خود را برای بررسی دقیق و فنی حادثه و شناسایی قصور و تقصیرات احتمالی بکار می‌گیرد و در صورت احراز تخلف و کوتاهی هر یک از عوامل دخیل در وقوع حادثه، بدون هیچ ملاحظه‌ای اقدامات قانونی را انجام خواهد داد./