دردیدار با نماینده بوکان صادر شد:

 شش دستور وزیر راه و شهرسازی برای بوکان

سرویس موکریان_ وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نماینده بوکان شش دستور ویژه صادر کرد.

سرویس موکریان_ وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نماینده بوکان شش دستور ویژه صادر کرد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، حاج انور حبیب زاده نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در طول۱۱ هفته گذشته با شش وزیر دولت دیدار و گفت و گو کرده است که ششمین آنها «محمد اسلامی» وزیر راه وشهرسازی است.

کانال رسمی نماینده بوکان که جزئیات دیدار حبیب زاده با وزیر راه و شهرسازی را منتشر کرده، نوشته است که دیدارهای حبیب زاده با مسئولان کشوری و اعضای هیئت دولت به هدف «طرح مشکلات بوکان و اخذ دستورات ویژه برای حل  آنها» صورت گرفته است.

به گزارش این کانال در دیدار نماینده بوکان با وزیر راه وشهرسازی که بعد از تصادف خونین اخیر در محور بوکان_میاندوآب رخ داده است، تلاشها ورایزنیهای حبیب زاده منجر به صدور دستورات زیر شده است: 

1-  وزیر راه و شهرسازی برای تسریع در ساخت بزرگراه بوکان_میاندوآب به «خیرالله خادمی» معاون خود دستور داد: تاخیر در اجرای این پروژه و تعلل در اتمام آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.سریعتر آقای کدخدازاده به محل  اعزام شود. پیمانکار ظرفیت خودش را گسترش دهد و تاکید می گردد تا خردادماه سال آینده این پروژه افتتاح شود و منابع را با تسهیلات و تهاتر برطرف نمایید.

2_وزیر راه و شهرسازی در خصوص محور بوکانمهاباد به حسن نیا معاون خود و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دستور داد که محور بوکانمهاباد اصلاح و ایمن سازی شود. وزیر در دستور خود نوشت: « دکتر غفاری، رسیدگی ویژه  شود و حمایت کنید تا اصلاح شود و ایمنی حاصل گردد. »

3-   وی در ادامه برای پروژه جاده بوکان_شاهیندژ به معاون برنامه ریزی و توسعه منابع خود دستور داد:" حتما در اولویت قرار دهید و از سهم تنخواه گردان که  وصول می کنید این پروژه پشتیبانی و تسریع نمایید."

4_  اسلامی در خصوص جاده سردشت بوکان، به  معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع خود دستور داد که «در کمیته مربوطه بررسی و مراحل قانونی برای اخذ ردیف اقدام شود.»

5-   حاج انور حبیب زاده نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در این دیدار از کارآفتاده بودن ماشین آلات سنگین راهداری شهرستان بوکان انتقاد کرد و خواستار تحویل دستگاه های زیر شد: گریدر دو دستگاه، لودر دو دستگاه، بولدزر DS یک دستگاه، غلطک یکدستگاه، کمپرسی سه دستگاه. وزیر راه و شهرسازی در واکنش به درخواست نماینده بوکان به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دستور داد: " حتما از این شهرستان حمایت کنید، نوسازی ماشین آلات دراولویت قرار بدهید."

6-   حبیب زاده نماینده  در ادامه دیدار با وزیر راه و شهرسازی خواستار آسفالت محورهای روستایی به طول۳۲/۹۵ کیلومتر  و روکش ۳۷ کیلومتر راه شد که وزیر راه و شهرسازی در واکنش به این درخواستها به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور دستور داد: «به استان ابلاغ نمایید و در طرح ابرار لحاظ کنید و حتما حمایت نمایید تا عملیاتی شود.»/