چرا برای مهار آتش سوزی در شهرک صنعتی مهاباد، از سه شهر دیگر کمک خواسته شد؟

سرویس موکریان- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد عدم امکان آب گیری در شهرک صنعتی این شهر را علت درخواست کمک از آتش نشانی بوکان، نقده و میاندوآب برای مهار آتش در شهرک صنعتی مهاباد اعلام کرد.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، روز سه شنبه (14 خردادماه) انبار یک واحد تولید کارتن واقع در شهرک صنعتی مهاباد دچار آتش سوزی شد. که با تلاش دو ساعته 40 نیروی امدادی از مهاباد، میاندوآب، بوکان، نقده، و پتروشیمی مهاباد مهار شد.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد در این عملیات آتش نشانانی 5 خودرو سنگین از مهاباد مشغول اطفای حریق بودند ولی به علت گستردگی آتش و عدم امکان آب گیری از شهرهای مجاور 1 خودروی سنگین از بوکان، 4 خودروی سنگین از میاندوآب، 1 خودرو از نقده و 1 خودرو از پتروشیمی مهاباد با اکیپ ویژه در این عملیات حاضر شدند.

وی در پاسخ به علت درخواست کمک از شهر بوکان، نقده و میاندوآب برای مهار این آتش سوزی، ضمن اشاره به نبود امکانات آتش نشانی در شهرک صنعتی مهاباد تاکید کرد: سازمان آتش نشانی مهاباد در خصوص نفرات و نیروی در دسترس مشکلی نداشت، اما علت درخواست همیاری این سازمان از شهرهای مجار، نبود امکانات آتش نشانی و مشکل آب گیری شهرک صنعتی بود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مهاباد ادامه داد: شهرک صنعتی مهاباد 25 کیلومتر از شهر فاصله دارد و به تجهیزات آتش نشانی هم مجهز نیست و ماشین آلات سازمان نمی توانستند در این شهرک اقدام به آب گیری مجدد کنند به همین دلیل از سایر شهرهای مجاور درخواست کمک کردیم تا منبع آب آن ها را به کار گیری کنیم.

به گفته شاهدان عینی آتش سوزی از یکدستگاه کامیون که در نزدیک آن محل پارک شده بود شروع شده و به تدریج به محوطه و انبار کارخانه سرایت کرده کرده است اما علت آتش گرفتن تریلی معلوم نیست.  در این حادثه افزون بر یک هکتار از مساحت این انبار دچار حریق شد و نزدیک به 2میلیارد تومان خسارت به بار آورد.​​​​​​​ /