روایت  راه و شهرسازی مهاباد از نامه جنجالی تعاونی مسکن مهر شماره ۱۷

 سرویس موکریان-  رئیس راه و شهرسازی مهاباد  گفت:  نامه  تعاونی مسکن مهر شماره ۱۷ در بایگانی این اداره مجود نیست.

 سرویس موکریان-  رئیس راه و شهرسازی مهاباد  گفت:  نامه  تعاونی مسکن مهر شماره ۱۷ در بایگانی این اداره مجود نیست.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، غروب روز شنبه (20 بهمن ماه) دیوار حائل در مسکن مهر سیدآباد مهاباد، بر روی یک خودرو پراید در حال حرکت ریزش کرد. زوج جوانی که سرنشین پراید بودند در دم فوت کردند.

چند ساعت بعد از این حادثه نامه ای در فضای مجازی منتشر شد که در آن اعضای  تعاونی 18 مسکن مهر مهاباد   چند ماه قبل به رئیس مسکن و شهرسازی این شهرستان هشدار داده بودند که به علت انحراف و ترک خوردگی دیوار حائل با مشکل عدم امنیت جانی و روانی مسیر رفت و آمد مواجه هستند

رییس  راه و شهرسازی مهاباد  در خصوص این نامه به کردپرس گفت: این نامه توسط خود کسانی که به اداره مراجعه کرده اند شماره شده و اصل نامه را همراه خود برده اند.

کریمی افزود: در حال حاضر اصل این نامه حتی در بایگانی راه و شهرسازی مهاباد موجود نیست و احتمالا نامه نزد کسانی است که شب گذشته این نامه را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند در غیر این صورت کسی اجازه ندارد نامه های اداری را بدون اجازه منتشر کند در واقع این افراد هدفشان خدمت نبوده است.

وی ادامه داد: در هر صورت نامه ایی نوشته شده و پیگیری صورت نگرفته است اما چرا این افراد دوباره برای تذکر دادن اقدام نکرده‌اند و یا درخواست خود را از طریق فرمانداری، شهرداری و یا نظام مهندسی پیگیر نبوده‌اند در مدت ۶ ماه ای که از ارسال اولین نامه می گذرد چرا این اشخاص به مقامات ذی صلاح مراجعه نکرده‌اند.

کریمی با اشاره به اینکه اداره راه و شهرسازی تا دیروز از ترک خوردگی این دیوار اطلاعی نداشت، تصریح کرد: نظارت مستقیم بر عهده راه و شهرسازی نیست بلکه وظیفه خود شهرداری است و در این زمینه مردم نیز کوتاهی کرده‌اند و در صورتیکه می‌دانستند این مسئله می‌تواند خطرساز باشد باید بارها نسبت به این موضوع به مسئولین مربوطه هشدار می‌دادند و تا رفع کامل موضوع، آن را پیگیری می‌کردند.