اولتیماتوم  محیط زیست بوکان به کارخانه سیمان سردار

سرویس موکریان_  محیط زیست شهرستان بوکان، پنج روز  به کارخانه سیمان سردار مهلت داده تا رفع آلودگی کند.  

سرویس موکریان_  محیط زیست شهرستان بوکان، پنج روز  به کارخانه سیمان سردار مهلت داده تا رفع آلودگی کند.  

​​​​​​به گزارش زریان موکریان، یکی از ساکنان روستای حاجی آباد ضمن ارسال ویدیویی از فعالیت کارخانه سیمان سردار بوکان که در نزدیکی این روستا واقع شده، نوشت: «چند روزی است کارخانه سیمان کاوان بوکان واقع در روستای حاجی آباد بدلیل عدم  تعویض فیلترها سبب آلودگی زیادی برای منطقه شده است.  در روزهایی که هوا آرام است گرد و خاک ناشی از دودکش کارخانه برروی باغات و مزارع کشاورزی روستاهای ساریقامیش،حاجی آباد  حاجی لک می نشیند  و سلامت روستاییانی را تهدید می کند که بیماری تنفسی دارند.  

به دنبال انتشار این سخنان در کانال تلگرامی زریان موکریان، «آوات بازیار» رئیس ادراه محیط زیست شهرستان بوکان به خبرنگار ما گفت: با توجه به محرز بودن آلودگی کارخانه سیمان اخطاریه صادر ومهلت ۵ روزه به این کارخانه داده شد.

 وی افزود: انتظار می رود روز جمعه جهت رفع آلودگی ونصب فیلتر وتعویض کیسه های کارخانه به حالت تعطیل دربیاید.

در همین ارتباط یک مسئول در کارخانه سیمان سردار به زریان موکریان گفت: عدم ترخیص تجهیزات خارجی سیستم فیلترینگ خریداری شده از کشور ترکیه بدلیل شیوع کرونا وبسته بودن گمرکات ترکیه وعدم اجازه ورود کالاها ، باعث تاخیر در نصب کیسه های بگ فیلتر جدید شد. انشاالله از هفته آینده تعمیرات سیستم فیلترینگ کارخانه آغاز خواهد شد.