برای اولین بار عمل جراحی شکستگی جمجمه در بوکان انجام شد

سرویس موکریان: برای اولین بار عمل جراحی شکستگی جمجمه و اصلاح و فیکساسیون درفتگی مهره های گردنی  در بیمارستان بوکان انجام شد.

سرویس موکریان: برای اولین بار عمل جراحی شکستگی جمجمه و اصلاح و فیکساسیون درفتگی مهره های گردنی  در بیمارستان بوکان انجام شد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان،  برای اولین بار در شهرستان بوکان عمل جراحی شکستگی جمجمه و اصلاح و فیکساسیون درفتگی مهره های گردنی  بر روی بیمار 39 ساله ای انجام شد.

دکتر محمد صاحبی متخصص جراحی  مغز و اعصاب  در گفت گو با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان گفت:بیمار جوان 39 ساله با سقوط از ارتفاع ۱۲ متری و ترومای شدید سر و گردن و در وضعیت کوما به اورژانس بیمارستان منتقل شده و در بررسی های اولیه با تشخیص شکستگی جمجمه، آسیب منتشر مغزی و جابجایی مهره های C6 و  C7گردن ، بیمار بلافاصله در بخش ویژه  تحت تراکشن گردن )کشش مهره های گردن) قرار گرفته و پس از پایدار شدن وضعیت قلبی _ ریوی تحت جراحی سنگین ۵ ساعته لترال مس اسکرو و پدیکولار اسکرو  (جراحی فیکس کردن مهره های) گردن و فاست لاک(اصلاح در رفتگی  مهره ها) با اپروچ خلفی (عمل جراحی از پشت گردن) قرار گرفت. خوشبختانه بیمار در حال حاضر باتوفیقات الهی و با تلاش کلیه پرسنل کادر درمان ، هوشیاری کامل داشته و تحت مراقبت و پرستاری می باشد.

خاطر نشان میگردد: از اواخر مهر ماه 98 سرویس جراحی مغز و اعصاب در بوکان راه اندازی گردید، که تا کنون عمل های جراحی پیچیده ای از جمله ، Dislocation و اصلاح جابجایی مهره های c6 و c7 ، اصلاح در رفتگی ادونتویید (مهره ی دوم گردن) و رزکسیون(خارج نمودن) تومور داخل نخاعی، از جراحی های دشوار و پیچیده انجام شده می باشد.