«قصه عشق» زوج کردستانی برنده جایزه جهانی عکس صلح اتریش + تصویر

سرویس عکس: ساسان مویدی با مجموعه عکس قصه عشق درجشنواره جهانی عکس صلح اتریش شرکت کرده بود که مجموعه عکس‌هایی از زندگی صلاح سعیدپور و همسرش سروه امینی است. وی برنده جایزه اصلی این جشنواره شد و عکس او به عنوان عکس سال این جشنواره انتخاب شد. مویدی با مجموعه عکس قصه عشق در این جشنواره شرکت کرده بود که مجموعه عکس‌هایی از زندگی صلاح سعیدپور و همسرش سروه امینی است. صلاح سعیدپور در سال ۱۳۸۰ در ۱۵ سالگی دو دست و دو چشم خود را بر اثر انفجار مین از دست داد که بعدا با کمک همسرش بر مشکلات زندگی غلبه کرده و در رشته شنای معلولین مدال‌ها و افتخارات متعددی در سطح ملی و جهانی کسب کرد. هر سال به ۵ عکس برتر این جشنواره، مدال صلح آلفرد فروید اعطا می‌شود و از بین آن‌ها یک عکس به عنوان "تصویر صلح سال" انتخاب می‌شود و جایزه‌ای نقدی به ارزش ۱۰ هزار یورو نیز دریافت می‌کند. این عکس در مجموعه هنر جاوید پارلمان اتریش نگهداری خواهد شد. عکاسانی از روسیه، فرانسه، آلمان، اتریش و نیجریه برندگان دیگر این جشنواره بودند. ساسان مویدی، متولد ۱۳۳۸، عکاس پیشکسوت ایرانی در حوزه جنگ، مستند اجتماعی و تئاتر و سیما؛ عضو انجمن عکاسان مطبوعات و انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و برنده جوایزه متعدد می‌باشد که عمده شهرت وی به خاطر عکس‌برداری از جنگ ایران و عراق و بعد از آن عکاسی مستند از سوریه و کردستان است. او از جمله نخستین عکاسان ایرانی بود که از بمباران شیمیایی حلبچه عکس‌برداری کرد. برخی از مهم‌ترین مجموعه‌های عکس وی عبارتند از: تهران، ۵۰ روز از جنگ؛ مبادله زندانی (اُسرای جنگ)؛ عکاسان جنگ؛ حلبچه؛ ماسوله؛ فرش بیات؛ تصویر آفتاب؛ کوبانی؛ ایزدیان؛ قصه عشق؛ و نازنین.

سرویس عکس: ساسان مویدی با مجموعه عکس قصه عشق درجشنواره جهانی عکس صلح اتریش شرکت کرده بود که مجموعه عکس‌هایی از زندگی صلاح سعیدپور و همسرش سروه امینی است.وی  برنده جایزه اصلی این جشنواره شد و عکس او به عنوان عکس سال این جشنواره انتخاب شد.

مویدی با مجموعه عکس قصه عشق در این جشنواره شرکت کرده بود که مجموعه عکس‌هایی از زندگی صلاح سعیدپور و همسرش سروه امینی است. صلاح سعیدپور در سال ۱۳۸۰ در ۱۵ سالگی دو دست و دو چشم خود را بر اثر انفجار مین از دست داد که بعدا با کمک همسرش بر مشکلات زندگی غلبه کرده و در رشته شنای معلولین مدال‌ها و افتخارات متعددی در سطح ملی و جهانی کسب کرد.

هر سال به ۵ عکس برتر این جشنواره، مدال صلح آلفرد فروید اعطا می‌شود و از بین آن‌ها یک عکس به عنوان