مرگی به علت آنفولانزا در بوکان رخ نداده است

 سرویس موکریان ـ مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان با بیان اینکه موارد مثبتی از آنفلوآنزا در این شهرستان گزارش و ثبت نشده است، گفت:  مرگی به علت آنفولانزا در این شهرستان رخ نداده است.

 سرویس موکریان ـ مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان با بیان اینکه موارد مثبتی از آنفلوآنزا در این شهرستان گزارش و ثبت نشده است، گفت:  مرگی به علت آنفولانزا در این شهرستان رخ نداده است.

​​​​​​​به  گزارش خبرنگار زریان موکریان، دکتر محمد عباسی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از آنفلوآنزا که در فرمانداری بوکان برگزار شد، گفت: آنفولانزایی که امسال در کشور شایع شده  آنفولانزانی خوکی است نه آنفولانزای پرندگان که خوشبختانه در بوکان جای نگرانی نیست.

وی در ادامه افزود: در روزهای  50 نفر با تشخیص احتمالی آنفولانزا بدون نمونه گیری در بیمارستان بوکان بستری و درمان شدند و چهار نفر نیز نمونه برداری کردیم که خوشبختانه مبتلا نبودند و به این ترتیب نه مبتلای قطعی به آنفولانزا در بوکان داشته ایم و نه مرگی به دلیل این بیماری در بوکان اتفاق افتاده است.

دکتر عباسی ضمن اشاره به ازدحام و شلوغی مراکز درمانی در روزهای اخیر گفت: بیشتر مراجعات  به علت ترس از ابتلا بوده است و ۸۰ درصد موارد آنفلوآنزا نیاز به مراجعه به پزشک ندارد و با استراحت در منزل و مصرف مایعات گرم و از طریق خود مراقبتی بهبود پیدا می‌کند.

لقمان خسروپور سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این جلسه از تحت کنترل بودن شیوع بیماری  آنفولانزا در این شهرستان خبر داد، گفت: آگاه سازی و آموزش عمومی از طریق رسانه ها راهکار کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری آنفولانزا است.

وی در ادامه ضمن انتقاد از ازدحام در بیمارستان گفت: فردی که بیمارستان مراجعه می کند دردمند است و نباید با سرگردانی و الافی و ماندن در صف درد وی را مضاعف کنیم.

خسروپور در پایان درخواست کرد که تعداد پزشکان حاضر در اورژانس افزایش پیدا کند تا زمان ویزیت بیماران به حداقل ممکن برسد و شاهد ازدحام در بیمارستان نباشیم.

 آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که با تب ناگهانی، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلانی همراه است؛ این بیماری سبب ضعف و ناخوشی کامل در فرد شده و باید آن را به ویژه نزد سالخوردگان و افراد مبتلا به ناراحتی‌های مزمن، قلبی و عروقی ‌جدی تلقی کرد.