خانم بی سرپناه بوکان به مراکز اقامتی آذربایجان شرقی اعزام می شود

سرویس موکریان_ اداره بهزیستی شهرستان بوکان در خصوص وضعیت یک زن بی پناه در این شهر، اعلام کرد: این خانم پس از طی مراحل قانونی خود با همکاری فرمانداری، دادستانی و نیروی انتظامی به یکی از مراکز اقامتی آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز اعزام می شود

سرویس موکریان_ اداره بهزیستی شهرستان بوکان در خصوص وضعیت یک زن بی پناه در این شهر، اعلام کرد: این خانم پس از طی مراحل قانونی خود با همکاری فرمانداری، دادستانی و نیروی انتظامی به یکی از مراکز اقامتی آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز اعزام می شود

 به گزارش زریان موکریان، شهروندی تصاویری ازیک زن بی سرپناه را در بوکان برای زریان موکریان ارسال کرد و نوشت:  این خانم چهل تا چهل پنج ساله در پیاده رو بلوار شهدا افتاده بود. که در زیر حرارت شدید آفتاب پوست گردنش سوخته  و از  طرف یک طرف از بدنش بی حس شده است‌.

وی افزود: این خانم قادر به تکلم است اما هذیان می گوید. من در پیاده رو یک چادر مسافرتی برایش برپا کردم و به همراه دوستم او را به چادر منتقل کردیم و بش غذا دادیم.

بعد از انتشار تصاویر وضعیت این خانم در کانال تلگرامی زریان موکریان وپیج این پایگاه خبری در اینستاگرام، جعفر حسن زاده رئیس اورژانس اجتماعی (123)بهزیستی شهرستان بوکان به زریان موکریان گفت: این خانم اعتیاد شدید دارد و نیاز به مراقبت پرستاری و پزشکی به صورت ویژه دارد. و به دلیل لزوم همین مراقبتهای بهداشتی و پزشکی در خوابگاه اورژانس اجتماعی امکانات خدمات رسانی به نامبرده وجود ندارد.

وی تاکید کرد: معتادین ،  بیماران مزمن روانی و  مجرمین جزو جامعه هدف اورژانس اجتماعی محسوب نمی شوند و اورژانس اجتماعی برابر دستورالعمل و بخشنامه های تخصصی سازمان بهزیستی از خدمات رسانی به آنها معذور می باشد.

 همزمان روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان بوکان توضیحاتی به شرح زیر برای دفتر زریان موکریان ارسال کرد:

با سلام

پیرو دستور فرماندار محترم شهرستان بوکان درخصوص پیگیری وضعیت یک مورد بی‌خانمان که تصاویر آن در رسانه‌ها سطح شهرستان منتشر شده است، به استحضار می رساند.

این مورد یکی از بیماران سوء مصرف مواد مخدر به شمار می رود که سابقه چندین دفعه ترک را نیز دارند که آخرین دفعه حدود یک ماه قبل با کمک و حمایت چند نفر خیر در یکی از مراکز اقامتی استان کردستان بستری گردیده بود که متاسفانه به محض ترخیص نتوانسته است بر روند درمان خود پایبند باشد و در چند روز اخیر بارها از طرف همکاران اورژانس اجتماعی بوکان مورد حمایت روانی قرار گرفته است.

با عنایت به اینکه در سطح استان در حال حاضر هیچ مرکز اقامتی مختص بانوان وجود ندارد، با رایزنی های صورت گرفته با استان، تصمیم به اعزام ایشان پس از طی مراحل قانونی خود با همکاری فرمانداری، دادستانی و نیروی انتظامی محترم شهرستان بوکان به یکی از مراکز اقامتی آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز گرفته شده است.

لازم به ذکر است که کلیه مراکز اقامتی به شکل خصوصی و تحت نظارت سازمان بهزیستی اداره می گردند و این بیمار نیز متجاهر و بدون سرپرست می‌باشد، لذا از کلیه افراد خیرخواه که تمایل به همکاری خداپسندانه در این خصوص و موارد مشابه را دارند درخواست می‌گردد جهت هماهنگی بیشتر به اداره بهزیستی شهرستان بوکان مراجعه نمایند.