نصف شدن نرخ سود تسهیلات در کردستان و آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی-معاون وزیر کشور گفت: سود تسهیلات برای ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی، معدنی، گردشگری، خدماتی و فرهنگی در 9 استان از جمله کردستان و آذربایجان غربی نصف می شود.

سرویس آذربایجان غربی-معاون وزیر کشور گفت: سود تسهیلات برای ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی، معدنی، گردشگری، خدماتی و فرهنگی در 9 استان از جمله کردستان و آذربایجان غربی نصف می شود.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از خبر گزاری صداوسیما، بابک دین پرست امشب درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان گفت: بر اساس اصلاحات صوت گرفته مصوبه شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ، هم نرخ تسهیلات کاهش می یابد و هم سقف پرداخت تسهیلات ارزی و ریالی در برخی شهرستانهای تابعه 9 استان از 4میلیارد تومان به  30 میلیارد تومان افزایش  می یابد.نصف شدن نرخ سود تسهیلات در 9 استان از جمله کرمان

وی همه واحدهای صنعتی ،معدنی ، کشاورزی ، فرهنگی ،خدماتی و گردشگری را مشمول این تسهیلات ویژه و استانهای مشمول طرح در شرق و غرب کشور را کرمان،سیستان و بلوچستان ، هرمزگان ، خراسانهای جنوبی و رضوی و همچنین آذربایجان غربی ، کردستان ، کرمانشاه و ایلام اعلام کرد.

معاون اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با بیان اینکه این مصوبه در سال 88 در حوزه امنیتی ابلاغ شده بود افزود: با اصلاحات صورت گرفته آذر ماه 97 اصلاح و مسائل اقتصادی را نیز شامل شده و  امید است این مصوبه تا چند روز آینده عملیاتی شود .

 دین پرست درباره بیمه فعالیتهای اقتصادی در برابر حوادث ضد امنیتی در این استانهاگفت: بر اساس بندهای دیگری از این مصوبه همه سرمایه گذاریهای انجام شده  از طریق بخش خصوصی داخلی و خارجی ، بخش تعاون و کسب و کارهای خرد خانگی مددجویان نهادهای حمایتی با تامین منابع مالی  دولت ، در برابر حوادث ضد امنیتی بیمه می شوند.

وی گفت: سامانه سام و دادور (رسیدگی به شکایت متقاضیان) از تاریخ شروع فعالیت در کشور تعداد ۳۲۷ شکایت  ثبت کرده و میانگین قانونی پاسخ در کشور هفت مورد بوده است.

بگفته معاون وزیر کشور با فعالیت سامانه صدور مجوزهای کسب و کار کشور  در یکسال اخیر، 43 هزار و 520 درخواست مجوز در  کشور در این سامانه ثبت و11 هزار و 493 مورد معادل 26 درصد مجوز صادر شده است.