آخرین وضعیت سه پروژه مهم راهسازی بوکان تشریح شد

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار شهرستان بوکان آخرین وضعیت سه پروژه راهسازی میاندواب_بوکان، کنار گذر بوکان و  سقز- بوکان را تشریح کرد.

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار شهرستان بوکان آخرین وضعیت سه پروژه راهسازی میاندواب_بوکان، کنار گذر بوکان و  سقز- بوکان را تشریح کرد.

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​دکتر جمال خسروی در گفتگو با روابط عمومی  فرمانداری بوکان با اشاره به احداث باند دوم محور میاندوآب - بوکان اظهار داشت: از ابتدای خروجی شهر میاندوآب تا شهر سیمینه بطول ۲۹ کیلومتر تحویل موقت شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

خسروی افرود: از شهر سیمینه بطول ۳/۵ کیلو متر عملیات خاکبرداری و خاکریزی مسیر در حال انجام می باشد که حدود ۱۳۰۰ متر از محدوده فوق به سطح سابگرید رسیده و آماده اجرای لایه های روسازی راه می باشد و بقیه مسیر در حال خاکریزی و ترانشه برداری و حمل خاک حاصله مازاد به دپو می باشد که در حال ۲ یا ۳ لایه به سطح سابگرید باقی مانده که جابجایی تیرهای برق در این محدوده باپیگیریهای انجام گرفته ومساعدت مدیرعامل برق باعث تسریع در عملیات اجرایی گردیده است.

  وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عملیات اجرای کنار گذر بوکان گفت: از ابتدای کنار گذر تا تقاطع جاده شاهین دژ دو بانده و باند جنوبی تحویل موقت گردیده و اجرای باند شمالی نیز به اتمام رسیده است.

  فرماندار شهرستان بوکان اظهار داشت: بعد از تقاطع جاده شاهین دژ بطول ۲/۵ کیلومتر که بدون معارض و موانع می باشد در حال انجام لایه های آسفالت می باشد و بعد از آن بطول ۲ کیلومتر مالکین اراضی با کارشناسان ارزیابی به توافق نرسیده اند که با تلاش و همت ارزیابان وزارت راه و شهرسازی و مساعدت مالکین حل این موضوع امکانپذیر می باشد و در اراضی روستاهای ینگیجه و تبت بطول ۱۰ کیلو متر الی انتهای مسیر در اثر پیگیری های مکرر توسط فرمانداری شهرستان بوکان با مالکین اراضی و جلب رضایت و مساعدت آنها مسیر گشایی و دکاپاژ انجام گرفته که در صورت موافقت مالکین دو کیلو متر مشروحه فاقد مصالحه جهت ایجاد راه دسترسی برای ماشین آلات اجرایی، عملیات زیر سازی و ترانشه برداری نیز آغاز خواهد شد.

  در ادامه دکتر خسروی با اشاره به احداث محور بوکان - سقز افزود: احداث ابنیه فنی شامل تعریض پلها در دست احداث بوده و عملیات اولیه تعریض شروع گردیده که در صورت واگذاری معدن مصالح اساسی که در دست پیگیری از وزارت صنعت می باشد، اجرای عملیات به زودی شروع خواهد شد.