معرفی کاندیدا؛

مهندس محمد علیپوری؛  شهری شاد با ۳۳ طرح و برنامه + فیلم

سرویس موکریان_در این گزارش به معرفی «مهندس محمد علیپوری» کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر بوکان می پردازیم.

 

 

 

​​​​​​​«مهندس محمد علیپوری» دارای 20 سال سابقه در حوزه کودک و نوجوانان ، 18 سال کارشناس رسمی دادگستری در حوزه کار و کارگر و ارزیاب خسارت بیمه مرکزی کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر بوکان شده است. وی  تبعیض و نابرابری در سطح شهر را انگیزه کاندیداتوری خود اعلام کرد و از تهیه 33 طرح جامع  به هدف ایجاد «شهری شاد، آرام، هوشمند و خلاق »  خبر داد.

وی در خصوص جزئیات این 33 طرح گفت: این طرحها بر اساس وضعیت موجود و مشکلات و مطالبات شهروندان تنظیم شده است با نام «کار و پاراستنی ژیان» تنظیم شده و راهکارهایی کارشناسی بر اساس بودجه شهرداری را در برمی گیرد که جزئیات آن را به زودی اعلام می کنم.

علیپوری   به تعدادی از این طرحهای پرداخت و در تشریح آنها گفت: یکی از این طرحها «اتاق فکر شورا» است که نماینده گانی از اقشار مختلف جامعه مانند بانوان، سالمندان، جوانان و مهندسین گرد هم آمده و طرحها وایده های خود را اعلام می کنند.

شفافسازی در خصوص  کمیسیون های مختلف شهرداری و کمیسیون ماده صد و هفتاد و پنج و... یکی دیگر از برنامه های بنده است. باید برای مردم تشریح شود و بدانند برای چه جریمه شده اند و یابرای چه  به شهرداری پول بپردازند.

 ایمن سازی پارکهای بوکان، طرحهای جوان سازی، ایجاد نمادهای هویتی در میدانهای بزرگ بوکان، از دیگر این طرحهاست.

علیپوری «تشکیل ائتلافهایی با اهداف پشت پرده»، «عدم حضور افراد متخصص» و «عدم مدیریت ساخت و سازهای غیرمجاز» را از مهم ترین آسیب دوره پنجم شورای اسلامی شهر بوکان دانست و ضمن تاکید بر شفاف سازی گفت: برای اینکه ما اعتماد سازی کنیم و اعتماد مردم به شهرداری برگردانیم باید تمام مسئال شفاف شود.

وی تصریح کرد:  باید پرده ای که بین مدیریت شهر و شورای شهر وجو دارد برداشته شودو  کلیه مصوبات شورای اسلامی شهر ، درآمد و مخارج شهرداری جهت ایجاد اعتماد مثبت باید شفاف سازی شود.

 این کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر بوکان در خصوص ملاک انتخاب شهرداری نگاه متفاوتی دارد و می گوید: ما می توانیم به صورت روتین و در قالب کلمات زیبا ، اعلام کنم که شهردار باید عملگرا باشد، با تجربه باشد و متخصص باشد و .... اما اگر سه ضلع مثلث مردم ، شورای شهر و شهرداری هماهنگ و متعامل باشند،  یک شهر توسعه پیدامی کند و شهردار خوبی خواهیم داشت.