پنج رسانه خارجی جشنواره تئاتر خیابانی مریوان را پوشش می دهند

سرویس کردستان- کارشناس امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مریوان گفت: رسانه هایی از پنج کشور خارجی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان را پوشش خبری و تصویری می دهند.

سرویس کردستان- کارشناس امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مریوان گفت: رسانه هایی از پنج کشور خارجی سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان را پوشش خبری و تصویری می دهند.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،​​​​​​​​​​​​​​ آوات حسامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خبرگزاری تیما انگلیس، شینهوای چین، تلویزیون راشا تودی روسیه، تلویزیون گه لی کردستان اقلیم کردستان عراق و تلویزیون هلال ترکیه برای پوشش سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان حضور دارند.

وی با بیان اینکه حضور رسانه ها برای بازتاب این رویداد فرهنگی بین المللی از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: در مجموع 56 خبرنگار و عکاس خبری داخلی نیز برای پوشش سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان حضور دارند که شامل خبرگزاری ها، نشریات محلی و کشوری و صدا و سیما است.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان با هدف توسعه و ترویج تئاتر بیرونی و گسترش ارتباط سازنده تئاتر با مخاطبان و عموم شهروندان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان از 10 تا 14 شهریور در مریوان در حال برگزاری است.

20 اثر در بخش آزاد، چهار اثر بخش آیینی سنتی و چهار اثر در بخش کودک و نوجوان جواز شرکت در بخش پایانی و رقابتی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان را کسب کرده اند.

قطب‌الدین صادقی نویسنده، کارگردان و بازیگر، اصغر همت بازیگر سینما و تئاتر، محمودرضا رحیمی نویسنده، کارگردان و بازیگر، ایرج راد کارگران و بازیگر و فاتح بادپروار کارگردان، پژوهشگر و بازیگر تئاتر اعضای هیات داوران این دوره از جشنواره را تشکیل می‌دهند.

گروه هایی از پنج کشور خارجی شامل فرانسه، ارمنستان، عراق، آذربایجان و اسپانیا در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان حضور دارند.