شفاف سازی درباره دو ابهام در خصوص دانشکده پرستاری بوکان

سرویس موکریان_ مدیر دانشکده پرستاری بوکان  گفت که این دانشکده به مانند تمامی شهرهای دیگر همچون نقده، مهاباد، سلماس و میاندوآب همگی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هستند و دارای هیئت علمی نیستند و پذیرش دانشجو به صورت موقت تنها برای یک ترم در این دانشکده ها متوقف شده است.

سرویس موکریان_ مدیر دانشکده پرستاری بوکان  گفت که این دانشکده به مانند تمامی شهرهای دیگر همچون نقده، مهاباد، سلماس و میاندوآب همگی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هستند و دارای هیئت علمی نیستند و پذیرش دانشجو به صورت موقت تنها برای یک ترم در این دانشکده ها متوقف شده است.

​​​​​​​  بعد از آنکه موضوع ابهام در سرنوشت دانشکده پرستاری به علت نداشتن چارت سازمانی و هیئت علمی از سوی زریان موکریان مطرح شد، امیر علی آقا مدیریت دانشکده پرستاری بوکان توضیحاتی به شرح زیر برای دفتر این پایگاه خبری ارسال کرد:

 همشهریان عزیز

احتراما عطف به خبری که تعدادی از کانال های خبری محلی در مورد عدم پذیرش دانشجو و نیز شبهاتی در مورد هیئت علمی های این دانشکده پخش نموده بودند، جهت تبیین موضوع  موارد ذیل را خدمتتان عرض مینماییم :

۱- نامه ای که بعضا از آن به عنوان نامه و ابلاغ انحلال دانشکده پرستاری بوکان نام می برند، اصولا وجود خارجی نداشته و در نامه ای از جانب وزارت محترم بهداشت و درمان خطاب به جناب آقای دکتر آقازاده ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اشاره به این مورد شده است که  پذیرش دانشجو به صورت موقت تنها برای یک ترم متوقف خواهد شد و توقف و یا ادامه پذیرش دانشجو در ترم های آتی منوط به تصمیم گیری شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور می باشد. که این تصمیم گیری احتمالا در راستای تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و کنترل و پیشگیری این اپیدمی می باشد. بدیهی است که این تصمیم در حیطه ی تصمیمات شهری و یا حتی استانی نمی باشد. لازم به ذکر است که ابلاغیه ی عدم پذیرش موقت دانشجو برای تمامی دانشکده های سطح استان (میاندوآب-نقده-سلماس و بوکان ) ارسال شده است.

۲- دانشکده پرستاری بوکان و تمامی شهرهای دیگر همچون نقده، مهاباد، سلماس و میاندوآب همگی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد و مدیریت اداری آنها به شبکه بهداشت آن شهرستان سپرده شده و در ضمن هیچ یک از دانشکده های اقماری یاد شده دارای هیئت علمی نمی باشند. دو شخصی که خبرگزاری ها از آن ها به عنوان هیئت علمی نام برده بودند، آقایان ( ف.ز  ) که به عنوان سرباز هیئت علمی و آقای ( ا.م ) به عنوان طرح تعهدات هیئت علمی طی حکم و ابلاغ دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در بوکان و دانشکده پرستاری بوکان به مدت دو سال مشغول به گذراندن دوره ی خدمت سربازی و طرح خود بودند و طبیعتا پس از اتمام دوره مذکور و تمدید دوره به مدت حداکثر زمان قانونی ، امکان ادامه کار آنها از نظر دانشگاه غیر ممکن اعلام گردید .

در آخر باید به استحضار برسانیم که خدمتی که دانشکده پرستاری بوکان در جهت تربیت پرستارانی که امروز با جانشان نفس به نفس دیگر کادر درمان در خط مقدم جبهه ی سلامتی در حال مبارزه با کرونا و حفظ جان هم میهنانمان هستند، کم از خدمت در جبهه های جنگ حق علیه باطل نبوده و متاسفانه عده ایبه ظاهر از دلواپسان ، حق و باطل را در کلام جابجا کرده و خدمات این دانشکده را نادیده گرفته اند، که امیدواریم با این توضیحات ، شبهات فوق برطرف شده باشد. در آخر از  زحمات مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان بوکان جناب آقای دکتر عباسی  که واقعا از جان و مال خود  در جهت استیلای اهداف این دانشکده مایه گذاشتند و نیز سایر همکاران محترم  کمال تشکر و قدردانی را داریم.

با سپاس و احترام

امیر علی آقا

مدیریت دانشکده پرستاری بوکان