معرفی کاندیدا؛

 رضا محمود نژاد؛ متخصص شهرسازی  با دغدغه هویت بوکان + فیلم

  سرویس موکریان_ در این گزارش به معرفی  «دکتر رضا محمودنژاد» کاندیدای ششمین دوره انتخابات شورای شهر بوکان پرداخته ایم.

 

 

 

 

«دکتر رضا محمودنژاد» دبیر دبیرستانهای بوکان و تحصیلکرده برنامه ریزی شهری از دانشگاه تبریز  با کد  ۴۹۴ کاندیدای ششمین دوره شورای شهر بوکان شده است.

 وی کمبودها و مشکلات در سطح شهر بوکان، علاقه به آبادانی شهر و دعوت و تشویق نخبگان و همکاران فرهنگی  را علت و انگیزه حضورش در عرصه انتخابات شورای اسلامی شهر بوکان عنوان کرد و افزود:  هدف من رقم زدن آینده بهتر برای بوکان با شعار تعامل ، دانش و توانایی و مهارت است.

محمودنژاد «تعامل» را برگ برنده در مدیریت شهری خواند و افزود: تعامل با دیگر اعضای شورا ، با شهرداری و مسئولین رده بالای شهرستانی و اقشار جامعه انجام طرحها و کارها را تسریع می کند.

وی در تشریح بخش دوم شعارش، ضمن اشاره به تحصیلاتش به عنوان دکتری برنامه ریزی شهری از دانشگاه تبریز افزود: ارشد و دکترای بنده در حوزه برنامه ریزی شهری است و الان در حال کار بر روی پایان نامه در دانشگاه سراسری تبریز هستم تجربه و تخصص و تحصیلات من در حوزه عمران و شهرسازی می تواند مفید باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: دانش و  توانایی در حل مسئله  سبب کسب مهارت می شود و این چهار فاکتور سبب حل مشکلات می شود.

این کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر بوکان از تنظیم یک برنامه چهار ساله و چشم اندازی 20 ساله بر اساس حوزه گردشگری بوکان در راستای شعارهاش خبر داد و نبود نیروهای متخصص در شورا را بزرگترین ایراد دانست و افزود: ایراد بعدی نگاه اقتصادی اعضای شورا و نداشتن نگاه برنامه ریزی است و نتوانسته اند برنامه و پلان و نقشه ی برای شهرمان داشته باشند.

دکتر محمودنژاد این انتقاد که وی فقط نگاه عمرانی به شهر دارد را رد کرد و گفت: برنامه ریزی شهری دیدی کلان  و همه جانبه نگر به مسائل شهر دارد که فعالیتهای فرهنگی نیز جایگاه ویژه ای در نزد یک برنامه ریز شهری دارد.

وی به عنوان یک متخصص حوزه برنامه ریزی شهر «هویت شهری» و «ایجاد درآمد پایدار» را دو اولویت خود اعلام کرد و افزود: هویت بحث جدیدی در برنامه ریزی شهری است. یعنی شهر باید برای خودش یک شناسنامه داشته باشد و  با آن شناسنامه شخناخته شود.مثلا اشنویه  به شهر گیلاس شناخته می شود. سردشت با انگور سیاهش معروف شده است و...  برای بوکان هم باید یک هویت ساخته شود. بوکان به عنوان یک قطب صنعتی، انبار غله . شهری ارزان مشهور است ما باید بر روی این پتانسل ها کار کنیم .

وی از عدم تحقق شورای شیشه ای در شورای دور پنجم بوکان انتقاد  کرد و افزود: برخلاف وعده اعضای این دور از شورا یک شورای بتنی تشکیل دادند در حالی که  شورا باید با حضور نخبگان و رسانه تشکیل جلسه دهد و  طرح و برنامه ها و مصوبات شورا برای مردم شفاف سازی شود.

  وی تخصص را ملاک اصلی برای انتخاب شهردار اعلام کرد و افزود: من کسی که متخصص باشد و تجربه داشته باشد و کار آمد باشد به عنوان شهردار انتخاب می کند اما نباید فراموش کرد که  بدون شک شورای تخصصی قوی،   یک شهردار متخصص و قوی خواهد داشت./