4 منزل مسکونی در آذربایجان غربی منفجر شدند

سرویس آذربایجان غربی- آذربایجان غربی در هفته اخیر شاهد 4 مورد انفجار و آتش سوزی منازل مسکونی شهری و روستایی بود.

سرویس آذربایجان غربی- آذربایجان غربی در هفته اخیر شاهد 4 مورد انفجار و آتش سوزی منازل مسکونی شهری و روستایی بود.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، در هفته اخیر 4 مورد آتش سوزی منازل بر اثر نشت گاز و یا آتش گرفتن بخاری نفتی در آذربایجان غربی رخ داد که در این حوادث 3 نفر فوت کردند و 7 نفر نیزمصدوم شدند.

آتش گرفتن بخاری در روستایی در مهاباد

11 بهمن ماه در روستای سلوک بخش خلیفان از توابع مهاباد بود که بر اثر آتش گرفتن بخاری نفتی در این منزل مسکونی روستایی یک پیرمرد80 ساله و نوه 6 ساله اش در آتش سوختند و روز بعد یکی دیگر از مصدومان این حادثه به علت شدت جراحات جان باخت و آمار کشته شدن آتش سوزی سلوک به 3 نفر رسید.

در این حادثه دو نفر نیز مصدوم و به بیمارستان ارومیه منتقل شدند.

روستای سلوک در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی مهاباد در بخش خلیفان واقع شده است و هنوز به شبکه گازرسانی تجهیز نشده است.

در حادثه آتش سوزی کپسول های سه گانه اطفای حریق نتوانست پاسخگویی مهار کردن آتش باشد. در نهایت سقف منزل فرو می ریزد و آتش نشانان به مهار آتش اقدام می کنند.

انفجار گاز شهری یک منزل مسکونی در خوی

شب گذشته 13 بهمن ماه، یک منزل مسکونی در محله قاضی شهر خوی، بر اثر نشت گاز شهری منفجر و طعمه حریق شد. بلافاصله ماموران انتظامی به همراه گروه های امدادی  و آتش نشانی در محل حاضر شدند.

در این حادثه 4 نفر مصدوم شدند که  با تلاش نیروهای امدادی به بیمارستان انتقال یافتند. منزل مسکونی هم دچار خسارت شد.

انفجار یک منزل مسکونی در بوکان

ساعت 23:30 شب گذشته 13 بهمن،  نشت گاز باعث انفجار یک منزل مسکونی در بوکان شد.

فواد هاشمی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهوداری بوکان در گفت و گو با خبرنگار کردپرس گفت: این حادثه طی نشت گاز مایع از پیک نیک منجر به آتش گرفتن یک منزل مسکونی در خیابان استاد حقیقی بوکان شد و منزل مسکونی در این رویداد منفجر شد.

وی افزود: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشته است و کارشناسان در حال بررسی میزان خسارت وارده به این منزل مسکونی هستند.

یک منزل روستایی در سردشت منفجر شد

عصر شنبه طی تماس تلفنی یکی از شهروندان با سامانه 125، مبنی بر وقوع آتش سوزی یک منزل روستایی در سردشت سه اکیب 9 نفری امداد و نجات به محل اعزام شدند.

در حادثه آتش سوزی که بر اثر نشت گاز از سیلندر آبگرمکن منجر به انفجار شده بود، یک زن 60 ساله به همراه یک پسر بچه 2 ساله در بین طبقات یک ساختمان مسکونی 2 طبقه گیر افتاده بودند که با کمک اهالی و تلاش کارکنان امداد و نجات آتش نشانی هر 2 نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

 

آتش نشانان به دلیل صعب العبور بودن روستا و کوچه های باریک و غیراستاندارد ننتوانستند مانع خودروهای آتش نشانی را به ساختمان مسکونی حادثه دیده نزدیک کنند و به ناچار برای خاموش کردن آتش از کپسول های اطفای حریق استفاده کردند. پس از یک ساعت تلاش، آتش خاموش و مانع از سرایت آن به سایر منازل مسکونی روستا شد.

منزل مسکونی مذکور در این رویداد آتش سوزی و انفجار متحمل 150 میلیون ریال خسارت شد.

در این حادثه زن 60 ساله از ناحیه صورت دچار سوختگی شدید و با آمبولانس فوریت های پزشکی به اورژانس بیمارستان سردشت منتقل شد و هم اکنون تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد.