۶۳ میلیارد تومان کالا از سیرانبند به اقلیم کردستان عراق صادر شد

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه گفت: در سه ماه اول امسال 635 میلیارد ریال انواع کالا از بازارچه مرزی سیرانبند بانه به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه گفت: در سه ماه اول امسال 635 میلیارد ریال انواع کالا از بازارچه مرزی سیرانبند بانه به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان موکریان از کردپرس؛ کمال خدری با اشاره به کالاهای صادراتی از بازارچه سیرانبند بانه گفت: در سه ماهه نخست امسال 117 تن انواع کالا شامل پوکه ساختمانی ، انواع پلاستیک، شیشه میوه و تره بار از این بازارچه مرزی به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

وی  با بیان اینکه ارزش دلاری این کالاها 25 میلیون و 935 هزار دلار بوده اضافه کرد: روابط خویشاوندی و تبادل فرهنگی و هنری مردم شهرستان بانه باعث شده که این مرز همچنان یکی از مرزهای فعال کشور باقی بماند.

خدری اظهار داشت: در سه ماه اول سال گذشته 923 میلیارد ریال کالا از بازارچه رسمی سیرانبند به ارزش دلاری 41 میلیون وو 746 هزار دلار به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

وی به میزان واردلات کالا از مرز رسمی سیرانبند بانه به کشور اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال 73 میلیارد ریال کالا به ارزش دلاری یک میلیون و 743 هزار دلار به وزن 467 تن کالا وارد کشور شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه ادامه داد: 23 میلیارد و 732 میلیون ریال تخفیف سود بازرگانی به حساب سه هزار و 390 نفر کارت واریز شده و 9 میلیارد و 854 میلیون ریال به خزانه واریز شد.

وی اظهار داشت: کالاهای صادراتی با 8535 خودرو باربری شامل 1023 تریلی، 7512 کامیون، 777 کامیونت و 133 وانت از بازارچه رسمی سیرانبند به اقلیم کردستان عراق صادر شد.

خدری با اشاره به کاهش میزان صادرات در سه ماهه اول امسال گفت: به دلیل ممنوعیت واردات برخی از طرف اقلیم کردستان عراق از کالاها برای حمایت از تولید داخلی میزان صادرات کاهش یافته که امیدواریم در 6 ماهه دوم سال میزان صادرات افزایش یابد.