ستاد مبارزه با کرونا چند واحد خانه باغ را در پیرانشهر پلمپ کرد

سرویس آذربایجان غربی- در پی عدم توجه به توصیه های ستاد شهرستانی مبارزه با ویروس کرونا در پیرانشهر چندین واحد خانه باغ در این شهرستان پلمب شدند.

سرویس آذربایجان غربی- در پی عدم توجه به توصیه های ستاد شهرستانی مبارزه با ویروس کرونا در پیرانشهر چندین واحد خانه باغ در این شهرستان پلمب شدند.

به گزارش زریان موکریان، با توجه به عدم توجه برخی از شهروندان پیرانشهری به توصیه های بهداشتی و ممانعت از برگزاری هرگونه تجمع بعلت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعدادی از خانه باغ ها در شهرستان پیرانشهر پلمپ شدند.

در این اقدام که توسط مأموران اداره اماکن نیروی انتظامی پیرانشهر و با همکاری مرکز بهداشت و اتاق اصناف شهرستان صورت گرفت، تعدادی از خانه باغ های پیرانشهر که اقدام به برگزاری مراسم عروسی کرده بودند تا اطلاع ثانوی پلمپ شدند.  

چند روز قبل 6 واحد قلیان سرا نیز بعلت عدم توجه به هشدارهای ستاد مبارزه با ویروس کرونا در پیرانشهر پلمپ شدند.

متأسفانه علی رغم توصیه های بهداشتی و سخت گیری های لازم در دوران سخت شیوع ویروس کرونا در شهرستان پیرانشهر در روزهای اخیر شاهد برگزاری تجمعات و مراسماتی در قالب عروسی و ترحیم در نقاط مختلف شهر و روستا بوده ایم که همین امر می تواند بعنوان یکی از عوامل اصلی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای اخیر در این شهرستان باشد.

 شایان ذکر است که براساس آخرین آمار رسمی اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان، هم اکنون شهرستان پیرانشهر با دارا بودن 131 مورد مثبت کرونا ( تا روز جمعه 9 خردادماه) و 9 فوتی در وضعیت هشدار قرار دارد و بدون شک در صورت ادامه این وضعیت و عدم رعایت نکات بهداشتی و توجه نکردن به توصیه های نهادهای ذیربط شاهد افزایش این آمار در روزهای آتی خواهیم شد.