فرماندار بوکان و دفاع تمام قد از همراهان برگزاری  جشنواره منطقه ای آواز و موسیقی کودک و نوجوان در بوکان

سرویس موکریان- به دنبال ایجاد حاشیه هایی برای مراسم رونمایی از تندیس و پوستر جشنواره منطقه ای آواز و موسیقی کودک و نوجوان که در بوکان برگزار شد، فرمانداری بوکان با انتشار اطلاعیه ای از مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام قد دفاع کرد.

سرویس موکریان- به دنبال ایجاد حاشیه هایی برای مراسم رونمایی از تندیس و پوستر جشنواره منطقه ای آواز و موسیقی کودک و نوجوان که در بوکان برگزار شد، فرمانداری بوکان با انتشار اطلاعیه ای از مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام قد دفاع کرد.

​​​​​​​متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد

آیین رونمایی از پوستر و تندیس سومین جشنواره منطقه ای موسیقی و آواز کودک و نوجوان غرب کشور در حالی در 9 اسفندماه 97 در محل سالن شهید رجایی بوکان برگزار شد که به گواه اکثر کارشناسان حوزه فرهنگ و هنر و نیز اصحاب رسانه این برنامه به لحاظ کیفی و کمی (حضور 23 شهر از 3 استان غرب کشور ) یکی از باشکوهترین مراسم فرهنگی و هنری طی چند سال اخیر در استان آذربایجان غربی به شمار می آید.

این مراسم با حضور فرمانداران محترم شهرستان های مهاباد و شاهین دژ ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی، جمعی از اعضای محترم شورای اداری و تامین، بسیج هنرمندان و جمع کثیری از پیشکسوتان، هنرمندان، اصحاب فرهنگ ، قلم ، رسانه ، انجمن ها، آموزشگاه ها و موسسات فرهنگی هنری از استان های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی برگزار گردید.

این آیین در راستای پاسداشت فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی و با دیدی کلان نگر در چارچوب صیانت و قدرتمند کردن بیش از پیش و حفظ دستاوردهای فرهنگ فاخر و شکوهمند ایرانی - اسلامی کلید خورد.

از مهمترین اهداف این جشنواره توجه به هنر اصیل ایرانی _ اسلامی و مقابله با تهاجم موسیقایی غرب به کشور عزیزمان ایران را می توان نام برد و نیز حفظ آن دستاوردهای ملی و اسلامی ای که نسل اندر نسل هویت ایران بزرگ را ساخته است، همان هویتی که به ما یاد داده که به شرق و غرب "نه" بگوییم و تسلیم نشویم.

کاملا آشکار است که موسیقی اصیل ایرانی ریشه در هویت و تاریخ دراز دامن ملی و دینی این مرز و بوم دارد و آن چیزی نیست جز آموزه آزادگی ، ایمان ، خداباوری ، مردانگی و القای مفاهیم بلند انسانی، روحی و دینی .

از این رو این جشنواره به پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که تبیین فرمودند جنگ فرهنگی سخت ترین جنگهاست کوشیده تا به نوبه ی خود فرهنگ موسیقایی اصیل و فاخر ایرانی - اسلامی را پاس بدارد و با القای مفاهیم بلند آن به کودکان و خردسالان بخش مهمی از این کارزار فرهنگی را به دوش بکشد ، آن هم نوعی از موسیقی که بزرگان مسلمان این مرز و بوم چون ابوعلی سینا، فارابی و .. در آن قلم فرسایی کرده اند و آثار گرانسنگی از خود در این زمینه به یادگار گذاشته اند و به عبارت دیگر نوعی از موسیقی که با دین و دیانت ما در آمیخته و حضور پر رنگ خود را در اتحاد با عرفان اسلامی و در آثار بزرگانی چون مولوی و حافظ نمایان می کند.

در عصر جدید وگسترش فضای مجازی ورسانه ای که کنترل ومدیریت آن برای هیچ کشوری بطور کامل ممکن نیست بازگشت به هویت اصیل وعرضه ی آن به نوجوانان ونونهالان یکی از راههای معطوف نمودن این ذهن های پاک به فرهنگ بومی واصیل ونسخه ایست سالم برای رویگردانی آنان از فرهنگ منحط غربی که از قضا برنامه های ویژه ای صرفا جهت صدور به جوامع مسلمان تهیه می کنند.

برای لبیک به هشدار رهبری معظم واعلام خطر معظم له مبنی برتهاجم فرهنگی غرب چه باید کرد؟آیا جز تقویت سالم سازی وتطهیر و باز تولید فرهنگ اصیلی که یک پایش در حوزه ی دین است وقسمتی از آن در تاریخ این کشورمستتر است راه دیگری داریم.؟

جای بسی تاسف است که در این کارزار فرهنگی ،خرده گیرانی در فضای مجازی بدون آگاهی از فضای این رونمایی باشکوه و عزتمند،رخسار درخشان و باغ زیبای فرهنگ ایرانی- اسلامی را می خراشند و با سخن و اتهام ناروا، تیشه به ریشه فرهنگ اصیل و انسان مدار این سرزمین می زنند که خون هزاران شهید برای سیراب کردنش چون شطی خروشان هنوز هم جاری است.این دوستان ناآگاه که با علم کردن قرآن بر سر نیزه، آب به آسیاب دشمن می ریزند، حرکت موزون و آیینی و کهن برآمده از سنت عرفانی ایران زمین توسط گروهی از کودکان و خردسالان معصوم استان های غرب کشور را گناه نابخشودنی می خوانند.دریغ و درد که ناآشنایی به سنن فرهنگی-عرفانی ایران اسلامی چه خطاهای فکری و قضاوت های ناروا و نامنصفانه را رقم زده است آنهم در شرایط حساس کنونی که همه بایستی پشت هم صفوفی تشکیل دهیم (کانهم بنیان مرصوص) و فضایی پر شور و شادی برای غلبه بر جنگ روانی دشمن (به تاکید مقام معظم رهبری) بیافرینیم . گویی از یاد برده اند که در مقابل خوش باوری دشمن مبنی بر نرسیدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به سن چهل سالگی، تمام آحاد ایران اسلامی در چهلمین سال بزرگداشت انقلاب اسلامی ایران، یک صدا فریاد زدیم: افتخار به گذشته و امید به آینده.

در پایان از حجت الاسلام والمسلمین جناب دکتر خدایاری بسیار سپاسگزاریم که سکاندار فرهنگ اصیل اسلامی در خطه ولايتمدار آذربایجان غربی است، عالم ربانی ای که در سنگر مقدس دفاع از فرهنگ ولایی با جان و دل قدم در راه بصیرتی علی وار نهاده است.

روابط عمومی فرمانداری بوکان و دبیرخانه ستاد برگزاری سومین جشنواره منطقه ای آواز و موسیقی کودک و نوجوان در بوکان