ریشه تقابل شهرداری بوکان با اهالی دهکده قاسم آغار

سرویس موکریان_تغییر کاربری بخشی از زمینهای دهکده قاسم آغاز از فضای عمومی به مسکونی توسط شهرداری بوکان سبب تقابل این شهرداری با ساکنان این منطقه شده است چرا که معتقدند این تغییر کاربری گام اول برای فروش این زمین است.

سرویس موکریان_تغییر کاربری بخشی از زمینهای دهکده قاسم آغاز از فضای عمومی به مسکونی توسط شهرداری بوکان سبب تقابل این شهرداری با ساکنان این منطقه شده است چرا که معتقدند این تغییر کاربری گام اول برای فروش این زمین است.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش خبرنگار زریان موکریان: اقدام نمادین سروشتی شاره که م بوکان در کاشت ۶۰ اصله نهال در یکی از زمینهای دهکده قاسم آغا (ژاندارمری قدیم) با همراهی اهالی این منطقه،  غیرمتعارف و جنجالی بود، اما ریشه این جنجال به سال ۱۳۹۷ بر می گردد؛ در آن زمان موضوع تفکیک زمین‌های دهکده قاسم آغا سوژه داغ رسانه ها بود.

«بابک رستم‌پور» شهردار وقت بوکان در تابستان آن سال  در یک گفت وگو خبری به تشریح جزییات توافقات صورت گرفته در خصوص تفکیک این زمین‌ها بپردازد.

رستم پور در آن نشست خبری گفت: زمین مورد نظر با ۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع  متعلق به آقایان دکتر  عثمانی نماینده سابق بوکان  و  جعفر مهتدی است و مطابق قانون سهم شهرداری بوکان از تفکیک  این زمین   ۴۳ درصد است که ۱۸ درصد سهم شهرداری مربوط  شوراع و معابر است و  ۲۵ درصد آن فضای عمومی است.

وی در ادامه به تشریح جزییات سهم شهرداری پرداخت و گفت:  یک هزار و ۹۷۵ مترمربع  فضای عمومی و سه قطعه زمین مسکونی به مساحت مجموعا ۵۰۰ مترمربع سهم شهرداری از این ملک است.

شهردار سابق در این نشست خبری تاکید کرد که ۱۸ درصد سهم شهرداری از این ملک به فضای سبز اختصاص پیدا می کند.

علی رغم این سخنان در طرح تفصیلی که اواسط سال گذشته ابلاغ شد کاربری   یک هزار و ۹۷۵ مترمربع سهم شهرداری از این ملک از   فضای عمومی به مسکونی تغییر کاربری پیدا کرد.

تغییر کاربری انجام گرفته به پیشنهاد شهرداری به شرکت مشاور انجام شد و این تغییر کاربری سبب ناراحتی اهالی منطقه شد و در اقدامی نمادین به همراه اعضای انجمن«  سروشتی شاره که م» اقدام به کاشت درخت در زمین مورد نظر کردند.

اهالی این منطقه معتقدند تغییر کاربری این ملک از عمومی به مسکونی اولین قدم برای فروش این زمین است در حالی که این منطقه با تراکم بالای جمعیت در نتیجه بلندمرتبه سازی های صورت گرفته رو به رو است.

فروش زمین از سوی شهرداری بوکان مسبوق به سابقه است و سال گذشته دو‌قطعه زمین مرغوب در قلب شهر را فروختند.

#بوکان #شهرداری_بوکان #اخبار_بوکان #زریان