دستگیری دو تن از عوامل فیشنگ و پولشویی در بوکان و ساوه

 سرویس موکریان_ رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از دتسگیری دو تن از عوامل فیشنگ و پولشویی در بوکان و ساوه خبر داد.

 سرویس موکریان_ رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا از دتسگیری دو تن از عوامل فیشنگ و پولشویی در بوکان و ساوه خبر داد.

​​​​​​​ به گزارش زریان موکریان، سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: برابر گزارش واصله از پلیس فتا استان قم طی وصول شکوائیه های متعدد از طرف شهروندان پیرامون کلاهبرداری های گسترده اینترنتی به روش فیشینگ در گروه ها و کانال های متعدد با عناوین مختلف اقدام به سرقت اطلاعات حساب شهروندان می کرد ،تحقیقات پلیس آغاز شد و موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ مصطفی نوروزی در ذکر جزییات این پرونده بیان داشت : با بررسی های فنی و تخصصی صورت گرفته عامل اصلی ارتکاب جرم شناسایی و پس از انجام هماهنگی های قضایی دستگیر شد ، دو تیم عملیاتی از کارشناسان پلیس فتا استان قم به طور همزمان به شرق استان تهران و شهرستان تبریز اعزام شدند و سازنده ربات تلگرامی و دو نفر دیگر از همدستان وی را دستگیر کردند و بر طبق دستورات صادره از سوی مراجع قضایی تجهیزات مرتبط با جرم ارتکابی را نیز توقیف کردند

این مقام انتظامی خبر داد: در بررسی به عمل آمده مشخص شد،متهم اصلی پرونده به عنوان مدیر ربات ها ، نقش تبلیغ اپلیکیشن ها و درگاه های جعلی را برای گروه های مربوط به متهمان دیگر بر عهده داشته است.

سرهنگ مصطفی نوروزی از دستگیری دو نفر از عوامل دخیل در پولشویی و فیشینگ در شهرستان های ساوه و بوکان را با حکم قضایی خبر داد و گفت : در بررسی سیستم های رایانه ای و هوشمند متهمان قریب به ۲۵۰۰ فقره اطلاعات و رمز کارت شهروندان استخراج شد .