استاندار آذربایجان غربی خبر داد:

دستور صریح برای حل مشکلات ماشین خوابان آذربایجان غربی در تهران 

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیران دستگاه های اجرای استان جهت رفع مشکلات هم استانی های ماشین خواب در تهران، اقدامات لازم را انجام دهند.

سرویس آذربایجان غربی- استاندار آذربایجان غربی گفت: مدیران دستگاه های اجرای استان جهت رفع مشکلات هم استانی های ماشین خواب در تهران، اقدامات لازم را انجام دهند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان؛ محمد مهدی شهریاری در پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان اظهار کرد: متاسفانه به دلایل مختلف برخی از هم استانی هایمان، شهر و روستای خود ترک و به تهران مهاجرت کرده و با پدیده ماشین خوابی در تهران رو به رو شده اند.

او  افزود: این افراد به دلیل بالا بودن هزینه های اسکان بعد از کار و فعالیت روزانه، در خودرو شب را به صبح می گذرانند و این مسئله موجب بروز مشکلات فراوانی برای آنان شده است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در گفتگو با تعدادی از این افراد متوجه شدیم که با همراهی و پیگیری مدیران دستگاه های اجرایی استان بسیاری از مشکلان آنان قابل حل است وبا رفع این مشکلات، می توان آنان را به موطن خود بازگرداند.

شهریاری تاکید کرد: دستور صریح برای رفع موانع مشکلات آنان صادر شده و از مدیران دستگاه های اجرای استان خواسته می شود تا جزیره ای عمل نکنند و در همکاری و هم فکری با یکدیگر مشکلات مردم را بر طرف نمایند.

 پور سید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص «پدیده ماشین خوابی» می گوید: ما جوانانی را می‌بینیم که با کمک یکدیگر ماشین خریده و محلاتی را به عنوان پاتوق و گعده در نظر گرفته و ماشین خوابی می‌کنند. اینها جوانان شهرهای دیگری هستند که به دلیل نبود شغل به تهران می‌ْآیند و می‌بینیم که محلات تهران بین آنها تقسیم شده است و بچه‌های یک استان در یک محله و استان‌های دیگر در محلات دیگر جمع می‌شوند و در خودروهایشان می‌خوابند.