رئیس بیمارستان بوکان: LDR  آروزی ماست

سرویس موکریان- رئیس بیمارستان شهید قلی پور بوکان گفت: LDR (اتاق خصوصی زایمان طبیعی) آرزوی ماست چرا که بخش زیادی از مشکلات ما در بیمارستان با راه اندازی این بخش برطرف می شود.

سرویس موکریان- رئیس بیمارستان شهید قلی پور بوکان گفت: LDR (اتاق خصوصی زایمان طبیعی) آرزوی ماست چرا که بخش زیادی از مشکلات ما در بیمارستان با راه اندازی این بخش برطرف می شود.

​​​​​​​دکتر صلاح الدین قادرزاده در گفت و گو با خبرنگار زریان موکریان  ضمن اعلام این موضوع گفت:  LDR (اتاق خصوصی زایمان طبیعی) یک اتاق ویژه برای زایمان مادر باردار با امکانات کامل است که امکان حضور همسر یا یکی از افراد خانواده مادر باردار به هنگام  زایمان نیز وجود دارد. راه اندازی این واحد سبب کاهش سزارین، افزایش زایمان طبیعی  و سطح رضایتمندی شهروندان می شود.

وی افزود: متاسفانه در طرح توسعه بیمارستان بوکان مکانی برای راه اندازی  LDR در نظر گرفته نشد و هم اکنون در آذربایجان غربی تنها بوکان و یک شهر دیگر فاقد این واحد است.

دکتر قادرزاده تصریح کرد: تلاشهایی برای راه اندازی واحد LDR در بیمارستان بوکان صورت گرفته است و دانشگاه علوم پزشکی ساخت 15 تخت LDR را از وزارت برای بیمارستان بوکان درخواست کرده است.

وی در ادامه این گفت و گو به علت تعطیل شدن بخش جراحی دو مردان در بیمارستان بوکان پرداخت و گفت: درصد اشغال تخت در دو بخش جراحی مردان بوکان به 100درصد نمی رسید به همین دلیل بخش دو را تعطیل کردیم.

دکتر قادر زاده، کاهش هزینه های مالی و صرفه جویی در بیت المال را نتیجه تعطیل شدن بخش جراحی دو مردان بیمارستان بوکان دانست و افزود: در بهمن ماه و بعد از تعطیلی این بخش، درصد اشغال تخت در بخش اول به 75درصد رسیده است.

 رئیس بیمارستان بوکان در ادامه از آمار بالای مراجعه بیماران به این بیمارستان خبر داد و گفت:   روازنه 133 بیمار به اورژانس، 466  بیمار به درمانگاه تخصصی مراجعه می کنند و تنها در بهمن ماه 10 هزار و 584 بیمار  به آزمایشگاه مراجعه کردند.

وی آمار بالای مراجعه بیماران را علت طولانی بودن زمان نوبت دهی در درمانگاه تخصصی بوکان عنوان کرد و گفت: حذف بیمه سلامت از مراکز درمانی خصوصی، ارائه خدمات به تعرفه های دولتی، کیفیت بالای خدمات سبب مراجعه بیماران شهرهای شاهیندژ، تکاب و سقز به بوکان شده است.

دکتر قادرزاده در ادامه به وضعیت مرکز تصویربرداری بیمارستان بوکان پرداخت و گفت:  MRI و سی تی اسکن این مرکز جزء پرکیفیت ترین دستگاه های استان است از طرفی دیگر ارائه خدمات در این مرکز با تعرفه های دولتی است به همین دلیل آمار مراجعه کننده  بیماران بالا است.

وی تصریح کرد: علی رغم حجم مراجعه بالای بیمار به مرکز تصویربرداری بوکان، تنها دو پزشک متخصص در این مرکز مشغول به فعالیت هستند که باید این تعداد به شش پزشک افزایش پیدا کند تا بتوانیم جوابگوی حجم مراجعه بیماران باشیم.

 رئیس بیمارستان بوکان در بخشی دیگر از این گفت وگو به آخرین وضعیت پروژه کلینک تخصصی این بیمارستان پرداخت و گفت: این پروژه 95درصد پیشرفت فیزیکی دارد. هنوز سیستم گرمایشی و سرمایشی آن نصب نشده است و پیمانکار مطالبات پرداخت نشده ای دارد. دانشگاه علوم پزشکی کلینیک را تحویل بیمارستان ندارده است.

دکتر قادرزاده در پایان راه اندازی بخش جراحی مغز و اعصاب را یکی از نیازهای اساسی بیمارستان بوکان داست و گفت: از طریق معاون درمان پیگیر اخذ مجوزهای لازم هستیم اما متاسفانه راه اندازی این بخش بعد از مهاباد به میاندوآب اختصاص داده شده است و سال آینده حتما این بخش که برای مجروحان تصادفی خون ریزی مغزی صدمات از نواحی مغز و اعصاب مرکزی و ستون فقرات بسیار حیاتی است راه اندازی می شود./