کلاه‌برداری از دختران بیکار کردستانی با آگهی استخدام مانکن

سرویس ایران- رئیس پلیس فتا کردستان از دستگیری فردی کلاه‌ بردار که به بهانه استخدام مانکن برای مزون در شبکه‌های اجتماعی طعمه خود را انتخاب می‌کرد ، خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات پرزرق‌وبرق کاریابی و استخدام در فضای مجازی را نخورید .

سرویس ایران- رئیس پلیس فتا کردستان از دستگیری فردی کلاه‌ بردار که به بهانه استخدام مانکن برای مزون در شبکه‌های اجتماعی طعمه خود را انتخاب می‌کرد ، خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات پرزرق‌وبرق کاریابی و استخدام در فضای مجازی را نخورید .

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان؛ رئیس پلیس فتا کردستان از دستگیری فردی کلاه‌ بردار که به بهانه استخدام مانکن برای مزون در شبکه‌های اجتماعی طعمه خود را انتخاب می‌کرد ، خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات پرزرق‌وبرق کاریابی و استخدام در فضای مجازی را نخورید .

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا سرهنگ دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در تشریح این خبر گفت: خانمی با در دست داشتن شکوائیه‌ای با موضوع تهدید و اخاذی به پلیس فتا مراجعه کرد و علت حضور خود را در پلیس فتا این‌گونه بیان داشت که دریکی از کانال‌های تلگرامی به آگهی برخورد نمودم که از خانم‌های جوان با شرایط جسمی و ظاهری مناسب، به‌عنوان مانکن دعوت بکار نموده بود و من که در جستجوی کار بودم با شماره ارائه‌شده تماس گرفتم .

رییس پلیس فتا کردستان ادامه داد : شاکی در ادامه اظهاراتش بیان داشت داستان ازاینجا شروع شد که در ابتدا مردی جوان خود را به‌عنوان استعداد یاب یکی از مزون‌های مشهور تهران در سنندج معرفی کرد و برای تست چهره و وضعیت جسمی از من تعدادی عکس خواست و گفت که در شهرستان مانکن مناسب انتخاب و به مزون‌های معروف تهران معرفی می‌کنم، سپس بعد از گرفتن عکس‌های زیادی از من گفتند که در مرحله اول شما تائید شده‌ای و برای ادامه روند استخدامی می‌بایست حضوراً، در آدرس اعلامی حاضر تا لباس مناسب شما پروو گردد که بعد از چند تماس اعتماد من جلب شد و بنده را به یک‌ منزل مسکونی کشانده و اقدام به گرفتن چندین عکس دیگر از من کردند.

سرهنگ دانش پور افزود : شاکی افزود از اینجا به بعد روابط ما بیشتر شد تا جایی که به بنده قول ازدواج داد و ملاقات‌های حضور ما بیشتر شد ولیکن بعد از مدت طولانی وی نه برای من کاری پیدا کرد و نه خبری از ازدواج بود و همچنان خواهان ادامه ارتباط با من بود و وقتی‌ که مخالفت خود را با ادامه رابطه اعلام کردم مرا تهدید به انتشار عکس‌هایم کرد و به همین دلیل تقاضای رسیدگی به شکایتم را دارم.

این مقام مسوول ادامه داد: پس از تشکیل پرونده، اقدامات فنی لازم برای شناسایی متهم انجام گرفت و با هماهنگی مقام قضایی اکیپی از مأموران پلیس فتا اقدام به تعقیب و مراقبت‌های پلیسی متهم نموده و در فرصت مناسب دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

رئیس پلیس فتا کردستان بیان داشت: وقتی متهم در پلیس فتا با مستندات غیرقابل‌انکار مواجه شد، کلیه اظهارات شاکی را قبول کرد و گفت به انگیزه غیراخلاقی و برقراری ارتباط این اعمال را مرتکب شده‌ام و مزونی اصلاً در کار نبوده است لذا متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ دانش پور به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به‌هیچ‌عنوان فریب این دست تبلیغات را نخورده و اطلاعات خصوصی مخصوصاً تصاویر شخصی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند و به‌هیچ‌عنوان از حضور در مکان‌هایی که از سوی این افراد اعلام می‌شود و اصولاً در نقاط پرت و دورافتاده شهر است حاضر نشوند.

این مقام انتظامی در پایان بابیان این‌ که حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی در گام اول بر عهده خود افراد است، خاطرنشان کرد، از انتشار و در اختیار قرار دادن عکس و فیلم‌های شخصی خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید تا به‌راحتی در دام مجرمان سایبری نیفتید. این مقام انتظامی در پایان یادآور شد هم‌وطنان می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از جرائم سایبری مطلع شوند.

منبع: پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا