جزئیات سفر هیئتی بلند پایه از وزارت بهداشت و درمان به بوکان  

سفر به بوکان، 12 ساعت بعد از  دستور  وزیر  بهداشت

سرویس موکریان_ 12 ساعت بعد از انتقادات شدید نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی از وضعیت زیرساختهای درمانی و بهداشتی بوکان در دیدار با وزیر بهداشت و درمان، هیئتی بلندپایه از این وزارت به بوکان سفر کردند.

سرویس موکریان_ 12 ساعت بعد از انتقادات شدید نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی از وضعیت زیرساختهای درمانی و بهداشتی بوکان در دیدار با وزیر بهداشت و درمان، هیئتی بلندپایه از این وزارت به بوکان سفر کردند.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای عصر روز دوشنبه (20 اردیبهشت ماه) با «دکتر سعید نمکی» وزیر بهداشت و درمان در ساختمان این وزارت خانه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده بوکان، وی در این دیدار ضمن اشاره به بازدید اخیر خود از مرکز بهداشت بوکان و  خانه های بهداشت روستایی  از فرسوده بودن این خانه های بهداشت و کمبود امکانات و نیروی انسانی در آنها به شدت انتقاد کرد و لیستی از امکانات مورد نیاز خانه های بهداشت روستاهای بوکان را تحویل دکتر نمکی داد.

انتقادات حبیب زاده سبب شد که دکتر نمکی به معاونین خود به شدت تذکر داد و ضمن آنکه دستور داد  روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه یک هیئت از وزارت بهداشت و درمان به بوکان سفر کنند،  سه دستور فوری خطاب به  مهندس ساکی مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت و به  مهندس ساکی مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت  صادر کرد و خواستار « اقدام سریع درخصوص تخصیص 5 میلیارد تومان اعتبار برای رساندن کلینیک فوق تخصصی بیمارستان بوکان به مرحله بهره برداری»، « اقدام در جهت رفع  مشکلات واحدهای بهداشتی و خانه های بهداشتی روستایی در هفته جاری و تهیه گزارش » و «اقدام برای رفع کمبود تجهیزات و نیروی انسانی در خانه های بهداشت بوکان» شد.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، 12 ساعت بعد از صدور این دستورات و ساعت 13:30 دقیقه روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه مهندس ساکی مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت  در راس هیئتی از وزارت بهداشت و درمان  و دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی به بوکان سفر کرد.

ساکی ابتدا از  پروژه در حال ساخت کلینیک فوق تخصصی بیمارستان بوکان بازدید کرد و سپس در بخشهای مختلف این بیمارستان مانند اتاق عمل، بخش زایمان و... حضور پیدا کرد.

وی به هنگام بازدید از بخش زایمان بیمارستان بوکان، از اینکه هنوز زایمان در این بیمارستان به صورت سنتی است ابراز تعجب کرد و  نسبت به نبود اتاقهای ویژه زایمان LDR ابراز تاسف کرد و گفت: در بیمارستانهای 60 تختخوابی اتاقهای LDRاحداث شده اماچرا در بیمارستان 240 تختخوابی بوکان ایجاد نشده است؟

مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت سپس از خانه بهداشت روستاهای گل و ترکمانکندی بازدید کرد و در حالی که از تبدیل شدن این خانه ها به یک ویرانه حیرت زده بود خطاب به مسئول خانه بهداشت ترکمانکندی گفت که ما شرمنده این.

ساکی بعد از این بازدیدها در نشست با مدیران شبکه بهداشت و درمان بوکان شش دستور به شرح زیر را صادر کرد:

مناقصه بیمارستان جدید و 250 تختخوابی بوکان جهت انتخاب پیمانکار ظرف 45 روز آینده برگزار شود.

 در یک ماه آینده نقشه مجتمع آموزش عالی بوکان آماده شود.

کلینیک فوق تخصصی بیمارستان بوکان ظرف یک ماه آینده آماده بهره برداری شود.

مشکلات سیستم سرمایشی بیمارستان بوکان ظرف 30 روز رفع شود.

سه اتاق عمل و هشت اتاق LDR (اتاق مخصوص زایمان) در بیمارستان بوکان احداث شود.

 خانه بهداشت روستا گل در زمینی به مساحت 100 متر از نو ساخته شود و مرکز بهداشت درمانی علی آباد بهسازی شود. 

 ​​​​​​​ساعت 17 بعد از آنکه ساکی با بدرقه مسئولان شبکه بهداشت و درمان راهی ارومیه شد، «دکتر محمد عباسی» مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان در حالی که از دستاوردهای این سفر به وجد آمده بود،به  خبرنگار زریان موکریان گفت: در تمامی عمر مدیریت خود  سفر  مسئولی از وزارت بهداشت با اختیارات تمام به بوکان را تجربه نکرده و تصور نمی کنم بار دیگر تصور کنم.

وی افزود: خوشبختانه در این سفر توانستیم برای درمان تعدادی از کمبودها و مشکلات اساسی بیمارستان بوکان دستورات ویژه ای کسب کنیم که این امر با پیگیریهای آقای حبیب زاده محقق شد و جای تشکر و تقدیر دارد./