حبیب زاده:

 فعالیتهای فرهنگی و  زیر ساختهای فرهنگی در حد نام آوازه بوکان  نیست  / رسانه هایی در بوکان 200 میلیون تومان یارانه گرفته اند برای نشریاتی که چاپ نشده است

سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیتهای فرهنگی و  زیر ساختهای فرهنگی در حد نام آوازه بوکان  نیست و رسانه هایی در بوکان 200 میلیون تومان یارانه گرفته اند برای نشریاتی که چاپ نشده است.

سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیتهای فرهنگی و  زیر ساختهای فرهنگی در حد نام آوازه بوکان  نیست و رسانه هایی در بوکان 200 میلیون تومان یارانه گرفته اند برای نشریاتی که چاپ نشده است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه (۲۰مهرماه ۹۹) در جلسه شورای فرهنگ عمومی از عدم حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه انتقاد کرد و گفت: اعلام شده بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه حضور پیدا می کنند اما باز برای این شهرستان وقت نگذاشتند و این کوتاهی را با وزیر ارشاد مطرح می کنم.

وی در ادامه بوکان را «شیراز کردستان» خواند و گفت:   شخصیتهای متعدد فرهنگی و هنری در دامن این شهر پرورش یافته اند  که بسیار تاثیر گذار بوده اند. اما نه فعالیتهای فرهنگی و نه زیر ساختهای فرهنگی در حد و نام آوازه این شهر نیست.

حبیب زاده ساخت پردیس سینمایی،  فرهنگسرا و مجتمع فرهنگی  ، قرائت خانه را از  نیازهای مهم بوکان دانست و افزود: هم اکنون زیر ساختهای فرهنگی و هنری بوکان با نیازها و پتانسیلهای فرهنگی همخوانی ندارد و این شهر سالهاست با کمبود زیر ساختهای فرهنگی رو به رو است.

وی در ادامه گفت: همزمان با کمبود زیر ساختها، فرهنگ و هنر از کمبود اعتبارات نیز می نالد و یک ریال اعتبار به بوکان تزریق نشده است .

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: سلیقه ای رفتار کردن در صدور مجوزها در بخش تئاتر، رسانه و کنسرت موسیقی، پدیده نامیون دیگری است که   فضای فرهنگی بوکان با آن دسته و پنجه نرم می کند.باید از قطبی سازی در جامعه فرهنگی خودداری کرد. همه امکانات و آسان کاریها باید عادلانه در اختیار همه هنرمندان باشد.

حبیب زاده از عدم نظارت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر فضای مجازی و رسانه‌های این شهرستان نیز انتقاد کرد و گفت: تعدادی از رسانه ها تخریب و توهین می کنن اما تشویق می شوند و یارانه می گیرند. آیا یارانه هایی که دریافته کرده اند در جهت اعتلای فرهنگی شهرستان صرف شده یا صرف تخریب و توهین شده است؟

وی ادامه داد: برخی رسانه های بوکان با فاکتورهای یک چاپ خانه و بدون انتشار نشریه بیش از 200 میلیون یارانه نقدی از دولت  دریافت کرده اند و  آنها را صرف تخریب مسوولان شهرستانی در فضای مجازی می‌کنند که این امر قابل قبول نیست و ظلم به فرهنگ  و هنرمندان است.

نماینده بوکان تصریح کرد: اگراین پولها به اعتلای فرهنگی و رسانه ای شهرستان و به فعالیتهای فرهنگی اختصاص پیدا می کرد، فضای فرهنگی شهرستان متحول می شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع جذب حق التدریس در دانشگاه های بوکان پرداخت و گفت:  دانشگاه ها به عنوان یک نهاد فرهنگی و علمی باید در راستای جلب رضایت مردم حرکت کنند.

حبیب زاده افزود: اما در دانشگاه های بوکان به کارمندان و معلمان اجازه تدریس می دهند در حالی که جوانان تحصیلکرده بیکار هستند و این امر سبب نارضایتی جوانان شده است وبا این رویه به شدت مخالف هستم و از فرماندار درخواست دارم این موضوع را مدیریت کنند./