رواج خرید مرغ زنده در کردستان و به خطر افتادن سلامت مردم

سرویس کردستان- مرغ حالا به غذایی دست نیافتنی تبدیل شده است که برای رسیدن به آن یا باید رنج ساعت ها ماندن در صف طولانی خرید نوع منجمد آن را کشید و یا اینکه به خرید مرغ زنده روی آورد که آن هم از نظر دامپزشکی به طور کلی مردود است و مضرات بسیاری برای سلامت انسان به دنبال دارد.

سرویس کردستان- مرغ حالا به غذایی دست نیافتنی تبدیل شده است که برای رسیدن به آن یا باید رنج ساعت ها ماندن در صف طولانی خرید نوع منجمد آن را کشید و یا اینکه به خرید مرغ زنده روی آورد که آن هم از نظر دامپزشکی به طور کلی مردود است و مضرات بسیاری برای سلامت انسان به دنبال دارد.

به گزارش زریان موکریان به نقل از کُردپرس، داستان مرغ از سال گذشته آغاز شد، از زمانی که نهاده های دامی کمیاب شد و مرغداران با مشکل مواجه شدند و در نتیجه قیمت آن به یکباره پر کشید و مردم را با مشکلات بسیاری روبرور کرد. این افزایش قیمت تا مرز 35 هزار تومان هم پیش رفت اما تا حدودی کنترل شد و قیمت آن به حدود 20 الی 21 هزار تومان رسید. اما از آن زمان تاکنون هر چند وقت یکبار این داستان  تکرار شده و قیمت مرغ  افزایش پیدا کرده تا اینکه در زمستان 99، به طور کلی در برخی روزها مرغ به غذایی دست نیافتنی تبدیل می شد و مردم در مراجعه به مرغ فروشی ها در سنندج با قفسه های خالی مواجه می شدند. هر چند این مسئله بارها و بارها از سوی مسئولان جهاد کشاورزی کردستان تکذیب شد و با دادن آمارهایی از میزان توزیع روزانه، بر کمبود مرغ در استان کردستان که نهمین استان تولید کننده مرغ در کشور است، خط بطلان می کشیدند. تا اینکه در نوروز 1400، بالاخره استاندار کردستان به کمبود مرغ در استان و نبود آن در مرغ فروشی ها اذعان و تاکید کرد که این موضوع باید حل شود و مردم نباید با کمبود کالای اساسی مواجه شوند.

اما حالا که 9 روز از آغاز سال 1400 می گذرد مردم همچنان برای تامین مرغ با مشکل مواجه هستند و نمی توانند آن را در مرغ فروشی ها پیدا کنند و یا اگر هم پیدا شود قیمت آن به حدود 38 الی 40 هزار تومان رسیده است که مردم از عهده خرید آن بر نمی آیند، در نتیجه به خرید مرغ زنده و یا منجمد روی آورده اند. مرغ زنده ای که خوردن آن به دلایل مختلفی از جمله امکان انتقال بیماری آنفلوآنزای مرغی به انسان، وجود خون در لاشه که باعث آسیب به انسان می شود، عدم نظارت بر لاشه مرغ های زنده، غیر بهداشتی بودن شرایط سر بریدن آن و بسیاری دلایلی دیگر برای انسان مضرات بسیاری را به دنبال دارد.

مرغ منجمد هم که از نظر تغذیه و طب سنتی کاملا مردود است . یک  متخصص طب سنتی دتانوره شدن اسیدهای آمینه موجود در مرغ، از بین رفتن ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید موجود در آن را از مشکلات و مضرات انجماد مرغ عنوان کرد و همچنین گفت: از طرفی وقتی مرغ منجمدی را مصرف می کنیم مولکول‌های آن که در اثر انجماد به هم چسبیده است باز می شود و در این زمان دیگر خصوصیات قبلی خود را ندارد و از کیفیت آن کاسته شده است.(نسیم)

بنابراین با افزایش قیمت یک کالای اساسی مانند مرغ، این امنیت غذایی مردم است که دوباره به خطر می افتد و مسئولان نباید به سادگی از کنار آن عبور کنند. چرا که اغلب مردم کردستان با توجه به درآمد کمی که دارند پیش از این هم با افزایش قیمت گوشت قرمز و ماهی، آن ها را از سفره هایشان حذف کرده اند و حالا اگر بخواهند مرغ را هم به طور کلی حذف کنند و یا به سوی خرید مرغ زنده و یا منجمد روی آورند، در افقی نه چندان دور شاهد جامعه ای بیمار خواهیم بود که فاجعه آفرین است.