برخورد قاطع با محتکران کالا و خودرو در بوکان/ کشف 21 دستگاه خودرو و 9 انبار کالا

سرویس موکریان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بوکان از کشف 21 دستگاه خودروی احتکار شده به همراه 9 انبار که در آن انواع کالا احتکار شده بوده خبر داد.

سرویس موکریان-  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بوکان از کشف 21 دستگاه خودروی احتکار شده به همراه 9 انبار که در آن انواع کالا احتکار شده بوده خبر داد.

​​​​​​​​​​​​​​«ایوب آذین پور» روز چهارشنبه (11 مهرماه) در گفت وگو با خبرنگار زریان موکریان گفت: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون تعداد ۱۰ جلسه کارگروه بازار با حضور ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، دادگستری، جهاد کشاورزی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره اطلاعات در محل فرمانداری برگزار شده که نظارت بر توزیع درست کالاها و جلوگیری از احتکار کالاهای اساسی، از مهمترین اهداف این کارگروه است.

وی افزود: بر همین اساس با فعال سازی بازرسی های مشترک با حضور نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تعداد ۳۲ مرتبه بازرسی از انبارهای شناسه دار شهرستان، ۳۰ مرتبه بازرسی از واحدهای عمده فروشی موادخوراکی و کالاهای اساسی و ۸۹ مرتبه بازرسی از واحدهای خرده فروشی انجام شده است.

آذین پور در ادامه گفت: در این مدت تعداد ۲ واحد منزل مسکونی و ۳ واحد تجاری که بصورت غیر قانونی به انبار کالاهای اساسی تبدیل شده بودند شناسایی و به مراجع قانونی تحویل داده شده است.

وی افزود: با اطلاع رسانی صورت گرفته توسط شهروندان در طی روزهای گذشته تعداد ۲۱ دستگاه خودرو احتکار شده کشف شد. این خودروها از نوع سمند و به ارزش تقریبی هفت میلیارد و 200 میلیون ریال در یک انبار نگهداری می شد.

 ایوب آذین پور   افزود: چند نفر در این ارتباط دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی در ادامه گفت: انبار احتکار پودر شوینده و رب گوجه فرنگی به ارزش تقریبی ۷۰ میلیون ریال، انبار احتکار ۱۵ تن برنج هندی، انبار احتکار انواع اقلام و کالاهای پزشکی، انبار احتکار ۱۵۵ حلب روغن نباتی ۱۶ کیلویی، ۱۹۶ بطری روغن مایع ۳ لیتری و ۸۰ کارتن ۲۴ عددی پودر رختشویی کشف و پرونده ها به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بوکان در خصوص توزیع کالاهای طرح تنظیم بازار نیز اظهار داشت: در طی ماه گذشته مقدار ۲۰ تن مرغ منجمد جذب و در مناطق مختلف شهر همچون امیرآباد، علی آباد، اسلام آباد، کلتپه، جاده حصار و ... توزیع شده است‌.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه هیچ گونه مشکلی در تامین کالاهای اساسی در سطح کشور وجود ندارد از شهروندان عزیز درخواست نمود ضمن اجتناب از خرید کالاهای غیر ضروری و مازاد بر نیاز، در صورت مشاهده هر گونه احتکار کالا و یا کمبود عرضه، مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری صنعت، معدن و تجارت و یا شماره تلفن ۴۶۲۶۰۱۲۴ واحد بازرسی و نظارت اصناف شهرستان بوکان اطلاع رسانی نمایند.همچنین کلیه افراد حقیقی و یا حقوقی که اقدام به انبار کالا در محیط های تجاری و یا مسکونی می نمایند موظف هستند نسبت به ثبت اطلاعات انبار در سامانه جامع انبارها اقدام نمایند در غیر این صورت تحت عنوان اختفاء و احتکار شناخته شده و برابر قانون با آنان برخورد خواهد شد.