"کاره سات" اثر جلال ملکشاه به سومین چاپ خود رسید

سرویس کوردانه- «کاره‌سات» نام کتابی است که به نویسندگی جلال ملکشا در تیراژ یک هزار نسخه و توسط انتشارات علمی کالج در کردستان برای سومین بار چاپ شده است.

سرویس کوردانه- «کاره‌سات» نام کتابی است که به نویسندگی جلال ملکشا در تیراژ یک هزار نسخه و توسط انتشارات علمی کالج در کردستان برای سومین بار چاپ شده است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، کتاب کاره‌سات (رویداد تلخ، فاجعه)  نوشته جلال ملکشا در سال ۹۲ برای نخستین بار توسط انتشارات علمی کالج روانه بازار شد و اکنون به چاپ سوم رسیده است،  این کتاب دارای ۱۹ داستان کوتاه به زبان کُردی است که نام این کتاب برگرفته از یکی از این داستان‌ها است.

از دیگر داستان‌های این کتاب می‌توان به جیگه‌یه بو مردن (جایی برای مردن)، چاوه‌کانی قازی (چشم‌های قاضی)، سلیمان و گه‌نج و ئه‌سپه‌ره‌ش (سلیمان و گنج و اسب سیاه)، چاوی گورگ (چشم گرگ)، ده‌نگی ئاشنا (صدای آشنا)، چه‌مه‌ری (نوحه‌خوانی با دهل)، گاشه‌به‌رد (سنگ بزرگ، صخره) و راز اشاره کرد.

 علاقمندان داستان‌های کوتاه می‌توانند این کتاب را به قیمت ۹۰ هزار ریال در کتابفروشی‌ها و مرکز پخش انتشارات علمی کالج واقع در سنندج، سه راه ادب مجتمع تجاری کردستان طبقه دوم واحد ۲۲۳ تهیه کنند.

جلال ملکشا در سال ۱۳۳۰ هجری شمسی در روستای «مه‌له‌کشا» از توابع شهرستان سنندج به دنیا آمد دوران کودکی و نوجوانی خود را در شهر سنندج سپری کرد و مراحل تحصیل را تا سطح دیپلم در همین شهر گذراند و از همان دوران کودکی و نوجوانی به سرودن شعر و نوشتن داستان پرداخته است.

ملکشا در حال حاضر به عنوان یکی از مطرح‌ترین شاعران کُرد در زمینه شعر نو کُردی شناخته می‌شود،  یکی از آثار او کتابی است با نام زڕه‌ی زنجیری وشه‌ دیله‌کان (نالهٔ زنجیر واژگان اسیر)  که در سال ۸۳ منتشر شد.

جلال ملکشا علاوه بر زبان کُردی به زبان فارسی هم اشعاری سروده است و برخی از اشعار او به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، روسی و عربی و لیبیایی ترجمه شده‌اند.