طرح تفکیک پسماند اداری در بوکان شروع شد

سرویس موکریان_ طرح  تفکیک پسمانداداری با تحویل کارتن پلاست به ادارات توسط شهرداری بوکان آغاز شد.

سرویس موکریان_ طرح  تفکیک پسمانداداری با تحویل کارتن پلاست به ادارات توسط شهرداری بوکان آغاز شد.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، صبح روز چهارشنبه نشستی با حضور روسا و نمایندگان ادارات سطح شهر در راستای هماهنگی و همکاری پرسنل و کارکنان این ادارات از طریق دعوت شده گان توسط واحد مدیریت پسماند این شهرداری برگزار شد.

  بابک رستم پور شهردار بوکان در ابتدای این نشست با بیان نقاط ضعف و پیامدهای منفی پروسه حمل تا  دفن سنتی زباله اظهار کرد: هر سایتی را برای دفن زباله تعریف کنیم قطعا بعد از ۲۰ سال مملو شده و باید به مکان دیگری رجوع کنیم که این نیز خود  تبعات زیست محیطی بسیاری در پی خواهد داشت اما خوشبختانه با احداث کارخانه بازیافت و مدیریت احسن پسماند می توانیم محیط زیست شهرمان را از خطرات دفن زباله نجات دهیم.

وی در ادامه افزود: خرید های روزانه ای مانند، کیسه  پلاستیکی نان، آب معدنی، ظروف  یکبارمصرف و ... همگی از جمله موادی هستند که تجزیه آنها در  طبیعت به بیش از ۴۰۰ سال طول خواهد کشید.

 رستم پور همچنین با اشاره به  جذب سرمایه گذار و احداث  کارخانه بازیافت زباله در این شهر افزود:  تصفیه شیرابه، بازیافت ۹۰ درصدی زباله شهر و نیز  تولیدکودآلی جهت مصارف کشاورزی در تولید  محصولات ارگانیک از دیگر فعالیت مهم این شهرداری در راستای  حل مشکل چندین ساله بوکان در بحث مدیریت پسماند و بازیافت می باشد.

 شهردار بوکان در پایان با درخواست همکاری و مشارکت از کلیه شهروندان ارجمند خواست تا با کاهش تولید زباله و تفکیک آن از مبدا؛ این شهرداری را در امر  مدیریت پسماند و همچنین حفظ محیط زیست برای  نسلهای آینده، یاری دهند.