در بازدید ۹ ساعتها حبیب زاده صورت گرفت:

 اختصاص بیش از ۹ میلیارد تومان اعتبار به پروژه های عمرانی چهار روستای بوکان

سرویس موکریان_ اختصاص 9 میلیارد و600 میلیون تومان اعتبار به پروژه های عمرانی پنج روستا دستارود بازدید 9 ساعته مسئولان بوکان از روستاهای قروچا، آغوطمان،گلولان سفلی، گلولان علیا  است.

سرویس موکریان_ اختصاص 9 میلیارد و600 میلیون تومان اعتبار به پروژه های عمرانی پنج روستا دستارود بازدید 9 ساعته مسئولان بوکان از روستاهای قروچا، آغوطمان،گلولان سفلی، گلولان علیا  است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی که موفق شده است از محل اعتبارات مندرج در جدول ۵_۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ (تخصیص این اعتبارات در حوزه اختیارات نمایندگان است)، ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای بوکان  جذب کند امروز جمعه

 به همراه جمعی از مسئولان این شهرستان در  روستاهای  قروچا، آغوطمان،گلولان سفلی، گلولان علیا  حضور پیدا کرد.

وی در جریان این بازدیدها ۹ میلیارد و ششصد میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات مندرج در جدول ۵_۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ (تخصیص این اعتبارات در حوزه اختیارات نمایندگان است) و اعتبارات استانی به پروژه های  عمرانی این چهار روستا به همراه روستای کانی دریژ  اختصاص داد..

حبیب زاده، ابتدا ۴۰۰ میلیون تومان به طرح هادی روستای قروچا و ۱۰۰ میلیون تومان برای دیوار کشی مدرسه این روستا و ۳۰۰ میلیون تومان به طرح هادی روستای کانی دریژ از  محل اعتبارات مندرج در جدول ۵_۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ اختصاص داد.

وی در ادامه دو میلیارد و پانصد میلیون تومان از محل همان به آسفالت جاده روستای آغوطمان اختصاص داد.

حبیب زاده  در حضور معتمدان، شورا و دهیار روستای آغوطمان، با «ارسلان شکری» مدیر کل راهداری و حمل و نقل آذربایجان غربی تماس گرفت.‌ شکری در واکنش به اختصاص دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از سوی حبیب زاده به آسفالت جاده این روستا قول داد که پنج میلیارد تومان  اعتبار دیگر به این پروژه  اختصاص دهد که با استقبال و خوشحالی اهالی این روستا همراه شد.

جاده روستای آغوطمان ۱۲ کیلومتر طول دارد که روستاهای قره قاچ، گرگه، قورچای علیا نیز بر روی این جاده قرار دارند.

حبیب زاده، در حالی که سال گذشته از محل چهار میلیارد تومان اعتبار جذب شده از بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی ۳۰۰میلیون تومان اعتبار برای آغاز احداث کانال هدایت آبهای سطحی  در گلولان سفلی اختصاص داده بود امروز نیز ۴۰۰ میلیون تومان به این پروژه جهت   اتمام آن اختصاص داد.

نماینده بوکان در ادامه در حضور معتمدان و اهالی روستای گلولان سفلی با مهندس شیخی مدیر عامل شرکت گاز آذربایجان غربی تماس گرفت. شیخی در این تماس وعده داد در اسرع وقت پیمانکاری جهت گاز رسانی به هفت روستای این محور اعزام کند.

روستای گلولان علیا، نقطه پایان این سفر ۹ ساعته حبیب زاده و مسئولان در روز تعطیل بود. وی در این روستا نیز ۵۰۰ میلیون به احداث کانال هدایت آبهای سطحی از محل اعتبارات مندرج در جدول ۵_۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ اختصاص داد و از طریق تماس تلفنی با مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی آذربایجان غربی قول اختصاص ۴۰۰ میلیون تومان به این پروژه را اخذ کرد.حبیب زاده سال۹۹  نیز ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این روستا جذب کرده بود.

حبیب زاده به همراه «آوات براخاصی» معاون سیاسی _اجتماعی فرماندار بوکان، «حسن خضری» بخشدار مرکزی، «مهندس انور امینی خواه» مدیر جهاد کشاورزی بوکان،  «هاوری شمس الهی» مدیر راهداری و حمل و نقل بوکان، «سلمان خدایاری» مدیریت آب و فاضلاب بوکان  و نمایندگانی از شرکت گاز بوکان و شرکت توزیع برق بوکان  در این چهار روستا حضور پیدا کرد‌.