علی جهانی؛  آتش نشانی با «رێبازێکی نوێ» + فیلم

سرویس موکریان_ در این گزارش به  معرفی «علی جهانی» کاندیدای ششمین دوره شورای اسلامی شهر بوکان پرداخته ایم.

 

 

 

 

«علی جهانی» کارشناس رواشناسی، آتش نشان و فعال فرهنگی و اجتماعی  است که با کد 176 در این دوره از انتخابات شورای شهر بوکان کاندیدا شده است.

وی در گفت وگو تصویری با برنامه روناکی کاری از گروه رسانه ای زریان، ضمن اشاره به 21 سال فعالیتهای فرهنگی اش، خود را «حامی هنرمندان» خواند و گفت:  متاسفانه در حیطه فرهنگی در شهر بوکان کمبودها و ضعف های عدیده ی وجود دارد و فرهنگ این شهر پایمال شده است. برای روح شهر بوکان کار نشده است و عروس موکریان  به عروس سیاهپوش تبدیل شده است .

جهانی در حالی که تاکید دارد، «درد ورزشکار را می داند» به سوابق ورزشی خود در رشته دو میدانی می پردازد و می گوید: وقتی به مسابقات کشوری اعزام می شدم، هزینه رفت و برگشت نداشتم و حتی کفش برای مسابقه نداشتم به همین دلیل درد ورزشکار را می دانم و پشتیبان و حامی ورزشکاران خواهم بود .

وی که 10سال است در آتش نشانی بوکان به عنوان آتش نشان فعالیت دارد، از «مدیریت بحران» شهر نیز انتقاد دارد و گفت: در حوزه مدیریت بحران کم کاری شده در آتش نشانی بی امکاناتی بیداد می کند اگر آتش سوزی بزرگی رخ دهد ما با مشکل روبرو می شویم امکانات آتش نشانی مربوط به 15 سال قبل است.

جهانی در ادامه تصریح کرد: مجموع این عوامل سبب شد که با شعار «ڕێبازێکی نوێ» کاندیدای انتخابات شورای شهر شوم.

وی درادامه به تشریح جزئیات شعار خود پرداخت و گفت: « ڕێبازێکی نوێ » یعنی راه جدید، راهکار تازه . سال هاست برای جسم شهر بوکان کار شده اما روح شهر فراموش شده است.

این فعال فرهنگی و اجتماعی در حالی که تاکید دارد شهربه فعالیتهای عمرانی نیاز دارد، تصریح کرد: در مهاباد برای ماموستا مامله یادواره برگزار می کنند اما در بوکان برای ماموستا حسن زیرک هیچ کاری نشده است یعنی ما نمی توانیم همایش .و بزرگداشتی برای بزرگانی چون ماموستا حسن زیرک ، ماموستا قاله مره ، ماموستا نوری ، ماموستا حقیقی و  ملا مصطفی زاواکوه و  ورزشکار بزرگ مقبل هنرپزوه برگزار کنیم.

جهانی شورای شیشه ای را «یک شوخی تلخ» در بوکان خواند و افزود: شورای شیشه ی باید شفاف باشد  اما شورای دور ششم بوکان دور و بر آن با آجر پوشیده شده است. باید جلسات شورا با حضور اصحاب رسانه برگزار شود و مصوبات شورا منتشر شود.

وی در ادامه تاکید کرد: من هیچگاه منافع و نفع شخصی خودم را به نفع جمعی ترجیح نداده ام و در آینده هم نخواهم داد و اگر من منافع شخصی خودم را در اولویت قرار می دادم کاندیدا نمی شدم چراکه بیرون از شورا به منافع خودم می رسیدم.

جهانی تصریح کرد: بنده 12 سال است آتش نشان هستم . اگر زنگ خطر به صدا درآمده، اول نفر بودم که حاضر بوده ام و هیچگاه جان خود را در اولویت قرار نداده ام و جان نفری که در خطر بوده را در اولویت قرار داده ام و اگر به شورای شهر نیز راه پیدا کنم اجازه خیانت، سواستفاده و بی حرمتی به این شهر را نمی دهم.

 وی که ساکن منطقه امیرآباد است عدم خدمات رسانی به حاشیه شهر بوکان را بزرگترین مشکل این شهر دانست و گفت: در امیرآباد، علی آباد ، مجبورآوا ، کلتپه و امیرآباد و .. فضای سبز نداریم  ، ترافیک بیداد می کند پل روگذر وحدت مدت 5 سال طول کشید تا به بهره برداری رسد و در این مدت فقط موجب آزار و اذیت شهروندان شد و از بار ترافیکی امیرآباد اصلا کاهش نداد ما سینما نداریم ، خانه هنرمندان نداریم کتابخانه نداریم موزه نداریم ./