نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی:

صنعت در بوکان غریب است / سرنوشت تسهیلات واگذار شده به برخی از افراد پیگیری شود

​​​​​​​سرویس موکریان_ نماینده مردم فهیم بوکان در مجلس شورای اسلامی ضمن آنکه خواستار پیگیری سرنوشت تسهیلات کم بهره واگذار شده به برخی از افراد در این شهرستان شد، گفت: صنعت در بوکان غریب است.

​​​​​​​سرویس موکریان_ نماینده مردم فهیم بوکان در مجلس شورای اسلامی ضمن آنکه خواستار پیگیری سرنوشت تسهیلات کم بهره واگذار شده به برخی از افراد در این شهرستان شد، گفت: صنعت در بوکان غریب است.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، حاج انور حبیب زاده نماینده مردم فهیم بوکان در مجلس شورای اسلامی در مراسم کلنگ زنی کارخانه کنسانتره آهن روستای قالوی شیخان در بوکان که اولین در آذربایجان غربی است، گفت: صنعت در بوکان غریب است و شهروندان این شهر در حسرت دیدن دود کارخانه ها مانده اند و بخشی از این وضعیت به عملکرد مدیران استانی بر می گردد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن آنکه خواستار تقویت بخش معدن در بوکان شد، تاکید کرد: مسئولان باید از سرمایه گذارانی که برای سرمایه گذاری در بخش صنعت بوکان اعلام آمادگی می کنند حمایت کنند و اعطای تسهیلات کم بهره یک راهکار برای حمایت از این سرمایه گذاران است.

وی افزود: در بوکان به نام سرمایه گذاری  تسهیلاتی کم بهره ای به نام سرمایه گذاری در حوزه صنعت به افراد  واگذار شده است اما این تسهیلات یا به مصارف شخصی رسیده و یا در کارهای غیر تولیدی هزینه شده است.

حبیب زاده در ادامه درخواست کرد که صنعت ومعدن آذربایجان غربی سرنوشت تسهیلاتی،  که به نام سرمایه گذاری به افراد واگذار شده است را پیگیری کند.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود از سرمایه گذاران کارخانه کنسانتره آهن قالوی شیخان برای سرمایه گذاری در این شرایط رکود وتحریمهای ظالمانه تقدیر کرد و بر حمایت همه جانبه مسئولان شهرستانی و استانی از این سرمایه گذاران تاکید کرد.

حبیب زاده در پایان سخنان خود ضمن اشاره به اشتغالزایی برای200 نفر در این کارخانه، گفت: که نیروهای انسانی مورد نیاز باید از روستای قالوی شیخان یا روستاهای اطراف جذب شوند.

کارخانه کنسانتره سنگ آهن قالوی شیخان، با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی که در دو فاز با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن کنسانتره و سنگ آهن ساخته می شود. در این مجتمع ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد و فاز اول آن در مهرماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.