آخرین وضعیت پرداخت حقوق کارگران فضای سبز بوکان تشریح شد

سرویس موکریان- شهردار بوکان روز پنج شنبه (2 خرداد)، 10 روز قبل را زمان پرداخت اخرین حقوق به کارگران فضای سبز این شهر اعلام کرد.

سرویس موکریان- شهردار بوکان روز پنج شنبه (2 خرداد)، 10 روز قبل را زمان پرداخت اخرین حقوق به کارگران فضای سبز این شهر اعلام کرد.

​​​​​​​بعد از آنکه زریان موکریان روز پنج شنبه (2 خردادماه) ویدیویی از گلایه های یک کارگر فضای سبز بوکان از تاخیر سه ماه در پرداخت حقوق را در کانال خود منتشر کرد، مهندس بابک رستم پور شهردار بوکان به خبرنگار زریان_موکریان گفت:  بر اساس استعلام صورت گرفته از پیمانکار فضای سبز بوکان آخرین پرداختی به کارگران این واحد به 10 روز قبل برمی گردد و بیمه فرودین کارگران نیز واریز شده و بیمه اردیبهشت ماه نیز تا چند روز دیگر پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: واحد فضای سبز شهرداری بوکان به صورت حجمی به یک شرکت خصوصی واگذار شده است و شهرداری مطابق بخشنامه سازمان شهرداریها صورت وضعیت شرکت را حجمی پرداخت می کند.

رستم پور افزود: حقوق يكماه کارگران  روزمزد و فضاي سبز نیز در روز شنبه پرداخت مي گردد که اسناد مالي آن امروز امضا شد.

به گزارش زریان موکریان کارگران فضای سبز بوکان از پیمانکار انتقاد دارند که به هنگام عقد قرارداد  اجازه مطالعه متن به آنها داده نمی شود و ب تصویر قرار داد نیز به آنها تحویل داده نمی شود.

مسئول نظارت بر رابطه کارگری و کارفرمایی کارگران فضای سبز به مانند دیگر کارگران و تخلفات احتمالی پیمانکار  در پرداختها, اداره کار, تعاون و رفاه اجتماعی است./